PRAPREMIERA POLSKA: 2 marca 2003 r.
„Opowieść o normalnym szaleństwie, o tym jak zderzamy się ze sobą próbując znaleźć tę jedyną osobę. W absurdalnych sytuacjach, w gonitwie, w wiecznym zmaganiu się z samotnością próbujemy te nasze związki utrzymać.

Nie chcemy poddać się starym regułom życia, nie znamy nowych - w tym świecie, w którym wolno już wszystko, próbujemy zatrzymać kogoś przy sobie.
W biegu za czyimś uczuciem, za własnym szczęściem gubimy granicę między normalnością, a szaleństwem - w chaosie zdarzeń bardzo śmieszni się stajemy, bardzo ludzcy. Tragikomiczna opowieść o nas wszystkich, o takich jak my - pragnących wolności, traktujących świat jako inspirację i tęskniących do poczucia bezpieczeństwa.


SCENA MŁODYCH REŻYSERÓW
Petr Zelenka: "OPOWIEŚCI O ZWYCZAJNYM SZALEŃSTWIE"
Spektakl dla dorosłych
Reżyseria: MAŁGORZATA BOGAJEWSKA
Scenografia: KRZYSZTOF MAŁACHOWSKI
Muzyka: TOMASZ GWINCIŃSKI
Asystent reżysera: ELŻBIETA DONIMIRSKA
Inspicjent: WALDEMAR TRĘBACZ

OBSADA:

Piotr    -    Janusz MŁYŃSKI (gościnnie)
Mucha    -    Marcin WIŚNIEWSKI
Matka    -    Elżbieta DONIMIRSKA
Ojciec    -    Jerzy KACZMAROWSKI
Sylwia    -    Anna ZDANOWICZ
Jana    -    Kinga KASZEWSKA-BRAWER
Alicja    -    Kamila PLUCIŃSKA
Jerzy    -    Ludwik SCHILLER
Ewa Koc    -    Beata BELING
Tancerka Alesz    -    Wojciech BRAWER
Anna    -    Marta ARTYMIAK
Szef    -    Waldemar TRĘBACZ
 
Ponadto udział biorą:

Maria KACZMAROWSKA (Pielęgniarka, Ciotka, Gość)
Piotr KARASIEWICZ (Listonosz, Żołnierz, Gość)
Robert Prus (Listonosz, Gość)

PETR ZELENKA - studiował scenopisarstwo na Akademii Filmowej w Pradze w latach 1986 - 1991. W 1996 roku cztery jego scenariusze wykorzystała czeska telewizja. Jego debiutem reżyserskim był w 1996 roku film "Mnaga - Happy End", który zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cottbus w Niemczech i nagrodę Golden Kingfisher w Pilsen w Czechach. Jego drugi film fabularny "Buttoners" („Guzikowcy”) zdobył wiele nagród w kraju: cztery Czeskie Lwy w 1997 roku, i za granicą m.in. Tiger Award dla Najlepszego filmu w Rotterdamie w 1998 roku i Silver Alexander Award na Festiwalu Filmowym w Salonikach. Film z 2000 roku pt. „Samotni”, którego Zelenka był pomysłodawcą i współscenarzystą stał się hitem z Czechach, i został nominowany do nagrody FIPRESCI oraz ekumenicznej nagrody jurorów w Mannheim-Heilderberg.

Autora reprezentuje AURA-PONT, PRAGA
(w Polsce - Agencja ADiT)

W tej opowieści opowiedzianej z typowo czeskim poczuciem humoru wszystkie zdarzenia zyskują konkretne, choć absurdalne obrazy jakie doskonale znamy z naszej codzienności. A wszystko to dlatego, że czasem pozostaje tylko jeden sposób, aby rozwiązać problem - trzeba wysłać się gdzieś daleko, zapakowanego w paczkę, jako przesyłkę pocztową.”