CASTING III, premiera 2024

PREMIERA

CASTING III

Interaktywne teatralne show, nasycone technologią AI, inspirowane jednym ze słynnych telewizyjnych programów, w którym nietuzinkowy prowadzący rozmawia w studiu z zaproszonymi gośćmi. Spektakl nowoczesny w formie i bardzo głęboki w treści. Scenariusz oparty jest na prawdziwych historiach osób, które przezwyciężyły trudne sytuacje życiowe, ale konwencja spektaklu stanowi pewien rodzaj pastiszu telewizyjnych talk show.

23.11.2024 • SOBOTA • godz. 19:00

24.11.2024 • NIEDZIELA • godz. 18:00 / PJM*
* Spektakl z tłumaczeniem na język migowy

Pchła Szachrajka, 11.2024

PREMIERA DLA DZIECI

PCHŁA SZACHRAJKA

Słynny tekst Jana Brzechwy, znakomite aktorskie kreacje, fantastyczna reżyseria i dużo muzyki . Na taką właśnie bajkę dla dzieci - naszą najnowszą produkcję - zapraszamy najmłodszych Widzów z całymi rodzinami!

24.11.2024 • NIEDZIELA • godz. 12:00

24.11..2024 • NIEDZIELA • godz. 14:00

Balladyna, 2024
PREMIERA
BALLADYNA

Jednym z fundamentalnych zagadnień wizji reżysera Roberta Czechowskiego jest próba zmierzenia się z pytaniem: jaką cenę musi zapłacić człowiek za dążenie do realizacji swoich największych marzeń?
To będzie bardziej spektakl muzyczny i ruchowy – bliższy teatrowi plastycznemu niż dramatycznemu. Muzyka Daniela Grupy inspirowana jest twórczością ludową, ale w sposób groteskowy. Na scenie ściera się tradycja z jej dekonstrukcją. Sama treść nie jest potraktowana linearnie – to bardziej impresja na temat „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

27.11.2024 • ŚRODA • godz. 19:00
pokaz przedpremierowy /AD, PJM*
*spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy

14.12.2024SOBOTA • godz. 19:00 / PREMIERA

15.12.2024 • NIEDZIELA • godz. 18:00

Norwegia 2.0, grudzień

PREMIERA

NORWEGIA 2.0 POZA SIECIĄ

Spektakl ukazuje postrzeganie świata przez dzisiejszych młodych ludzi, dorastających w równoległej, internetowej przestrzeni, ich stosunek do odwiecznych, "jedynie słusznych prawd", głoszonych przez poprzedzające ich pokolenia. Główni bohaterowie - Julia i August są głosem współczesnej młodzieży, która otrzymując wszystko "na srebrnej tacy", gubi się i buntuje przeciwko obojętności otaczającego ją świata.

06.12.2024 • PIĄTEK • godz. 19:00 / AD, PJM*
* Audiodeskrypcja i tłumaczenie na język migowy

07.12.2024 • SOBOTA • godz. 19:00

08.11.2024 • NIEDZIELA • godz. 18:00

Wiatr Wiatr, grudzień
WIATR, WIATR

Kolorowy, powietrzny krajobraz sceniczny zaprosi Najmłodszych do patrzenia, odkrywania, słuchania, uczestniczenia i zadziwienia. "Wiatr, wiatr" to spektakl bez słów, przeznaczony dla najnajów, czyli najmłodszych dzieci, już od 1.5 r.ż.

01.12.2024 • NIEDZIELA • godz. 12:00

01.12.2024 • NIEDZIELA • godz. 14:00

KWARTET
SYLWESTER
W LUBUSKIM TEATRZE!

Zapraszamy do Lubuskiego Teatru na wspólne, radosne pożegnanie mijającego 2024 roku! W sylwestrowy wieczór zagramy dla Państwa "Kwartet" - komedię o czwórce artystów scen operowych, których po wielu latach los połączył na nowo, tym razem w domu spokojnej starości dla emerytowanych muzyków.

31.12.2024, godz. 19:00

previous arrow
next arrow

Deklaracja dostępności

Lubuski Teatr w Zielonej Górze zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej https://teatr.zgora.pl/ .

Data publikacji strony internetowej: r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: r.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Występują błędy kontrastu. Dotyczy to elementów budowy strony: „data publikacji artykułów”, „liczba odsłon”, „czytaj więcej”. Występują one w zakładce: „Główna”, „Spektakle/aktualne”, „O nas/Dyrekcja”, „Kup bilet/Regulamin zakupu biletów”. Poprawa dostępności tych elementów jest realizowana na bieżąco, w miarę możliwości technicznych.

Publikowane zdjęcia na stronie nie posiadają opisu alternatywnego. Znajdują się one m.in. w zakładce: „O nas/Dyrekcja/Zespół artystyczny” oraz w zakładce „Oferta/noclegi”. Poprawa dostępności tych elementów jest realizowana na bieżąco. W celu zapewnienia dostępu alternatywnego wskazanych zdjęć możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres e-mail lub dzwoniąc do nas.

Niektóre grafiki nie posiadają opisów alternatywnych. Dotyczy to głównie logo zamieszczanych na stronie głównej, a także zakładki „Edukacja”. Poprawa dostępności tych elementów jest realizowana na bieżąco. W celu zapewnienia dostępu alternatywnego tych grafik możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres e-mail lub dzwoniąc do nas.

Niektóre dokumenty opublikowane na stronie nie są dostępne cyfrowo. Dotyczy to „Przedprzewodników” opublikowanych w zakładce „Spektakle”oraz formularza potwierdzającego rezerwację grupową w „Regulaminie zakupu biletów”. Dokumenty te nie są obsługiwane przez czytniki ekranu. Poprawa dostępności do wskazanych dokumentów jest realizowana na bieżąco. W celu zapewnienia dostępu alternatywnego tych dokumentów możesz skontaktować się z nami, pisząc na adres e-mail lub dzwoniąc do nas.

Występuje błędna struktura nagłówkowa w poszczególnych zakładkach na stronie. Brakuje nagłówka poziomu pierwszego: h1. Błąd występuje w związku z konstrukcją strony i jego naprawa zostanie uwzględniona przy kolejnej przebudowie lub istotnej aktualizacji strony.

Niewłaściwa kolejność fokusu. Zachwiana nawigacja klawiaturowa za pomocą fokusa. Błąd występuje w związku z konstrukcją strony i jego naprawa zostanie uwzględniona przy kolejnej przebudowie lub istotnej aktualizacji strony.

Justowanie tekstu. Większość artykułów na stronie została wyjustowana, brak jest także poprawnej formy redagowania list. Poprawa dostępności redagowania artykułów na stronie jest realizowana na bieżąco. Błąd ten nie wpływa na treść przekazu.

Na stronie brakuje dodatkowych treści tzw. „chmurek podpowiedzi”, które zawierają informacje o danym elemencie strony (tzw. tooltip). Dotyczy to menu oraz logo, np. Województwo Lubuskie, Fundusze Europejskie lub logo sponsorów, np. Fiałkowski. Błąd ten zostanie poprawiony przy kolejnej aktualizacji strony.

Niektóre linki prowadzące do serwisów zewnętrznych prowadzą do strony głównej podmiotu. Błąd dotyczy logo na stronie głównej np. Województwo Lubuskie, Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska. Błąd ten zostanie poprawiony przy kolejnej aktualizacji strony.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB) oraz program WAVE.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową strony internetowej możesz zgłosić do Artura Pawłowicza e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 792 221 801.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

W celu ułatwienia złożenia żądania zapewnienia dostępności udostępniamy Wniosek o zapewnienie dostępności, na podstawie którego możesz zgłosić potrzebę zapewnienia dostępności cyfrowej, architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Dokument ten znajduje się pod deklaracją dostępności. Wniosek należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Istnieje również możliwość poinformowania nas o braku zapewnienia dostępności cyfrowej, architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej. Możesz w tej sprawie złożyć Informację o braku dostępności. Dokument ten znajduje się pod deklaracją dostępności. Informację należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej lub architektonicznej czy informacyjno-komunikacyjnej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa podmiotu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Adres siedziby – Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 3/5, 65-048 Zielona Góra.

Parking: bezpośrednio przed budynkiem teatru nie ma parkingu ani wyznaczonego miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnością. Istnieje możliwość zaparkowania na wyznaczonych i oznaczonych parkingach miejskich, np. przed Filharmonią Zielonogórską przy Placu Powstańców Wielkopolskich lub wzdłuż przyległych ulic, otaczających zielonogórski deptak, gdzie wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku: Lubuski Teatr prowadzi działalność w 2 budynkach: budynek główny Lubuskiego Teatru oraz Teatr Lalek. Lubuski Teatr to budynek piętrowy. Wejście główne do Lubuskiego Teatru znajduje się od Alei Niepodległości. Do wejścia prowadzą dwie pary drzwi, przy jednych znajduje się podjazd/pochylnia niwelująca stopień. Przed drzwiami znajduje się również dzwonek dla osób z niepełnosprawnością, za pomocą którego przywoływany jest pracownik obsługi. Budynek Teatru Lalek jest piętrowy ze sceną znajdującą się na półpiętrze. Wejście główne do Teatru Lalek znajduje się od strony Placu Teatralnego. Wejście to nie posiada barier architektonicznych.

Sekretariat oraz Impresariat: Wejście do pomieszczeń biurowych i impresariatu znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego do teatru. Prowadzi do niego także jeden stopień. Przy drzwiach zamontowano dzwonek, który służy głównie do otwierania drzwi w porze nocnej dla gości korzystających z pokoi gościnnych. Sekretariat Lubuskiego Teatru znajduje się na I piętrze, a impresariat na II piętrze. Można tam się dostać wyłącznie schodami od strony portierni.

Dostępność komunikacyjna budynku Lubuskiego Teatru: budynek wyposażony w windy, poszczególne kondygnacje połączone są także schodami. W teatrze znajdują się trzy sceny: Scena Duża im. Stanisława Cynarskiego, Scena Stańczyk oraz Scena Kameralna im. Stanisława Hebanowskiego. Scena Duża teatru znajduje się na parterze budynku, nie posiada barier architektonicznych. Scena Stańczyk znajduje się na pierwszym piętrze, obok balkonu widowni Dużej Sceny. Dostać się tam można schodami lub windą. Z kolei Scena Kameralna znajduje się na półpiętrze między drugą a trzecią kondygnacją (pomiędzy I i II piętrem) w budynku głównym. Do Sceny Kameralnej prowadzą wyłącznie schody od części biurowej teatru i od impresariatu. Zapewniona została jednak alternatywna dostępność tej sceny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – wjazd windą na I piętro z foyer (holu głównego), a następnie z pomocą obsługi teatru wejście od strony garderób/kulis i sceny, poprzez zjazd po pochylni umieszczonej przed sceną. Na potrzeby zapewnienia dostępności do dyspozycji widzów jest obsługa teatru, która przed każdym spektaklem jest dostępna w foyer. Podmiot posiada oznaczenia w alfabecie Braille’a. Przed każdą sceną oraz przy kasie biletowej w foyer znajdują się plany tyflograficzne z rozmieszczeniem sceny na danym poziomie teatru.

Dostępność komunikacyjna budynku Teatru Lalek: w budynku znajduje się winda. Do sceny prowadzą również schody. Podmiot posiada oznaczenia w alfabecie Braille’a. Przed budynkiem Teatru Lalek znajduje się plan tyflograficzny parteru budynku.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami: w budynku głównym znajdują się toalety dla kobiet i mężczyzn. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajdują się na parterze teatru z prawej strony foyer oraz na I piętrze, również z prawej strony. Z kolei sanitaria w Teatrze Lalek dostępne są na parterze. Toalety dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W przypadku problemów z dostępnością architektoniczną możesz skontaktować się z koordynatorem ds. dostępności pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Podmiot posiada informacje w języku Braille’a – plany tyflograficzne przed każdą sceną.

Podmiot posiada 5 pętli indukcyjnych. Pętle indukcyjne przenośne znajdują się w sekretariacie, kasie oraz portierni. Z kolei Duża Scena Lubuskiego Teatru oraz Scena Kameralna zostały wyposażone w pętle stałe, zamontowane na widowni.

Na stronie internetowej Lubuskiego Teatru dostępne są: video „Przewodnik po teatrze” oraz video „Teatr od kulis” z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy (PJM).

W podmiocie nie można skorzystać z usługi tłumacza języka migowego.

Aplikacje mobilne

Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

Informacja o braku dostępności (WORD, 28 KB)

Wniosek o zapewnienie dostępności (WORD, 28 KB)

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH (PDF, 120 KB)