Przedstawię ci tatę to inteligentna, dynamiczna komedia omyłek - doskonała, by spędzić miły wieczór w teatrze! W zabawny sposób pokazuje tematykę związaną z relacjami międzyludzkimi. Stawia pytanie o naturę kłamstwa, o to, czy próbując oszukać innych, nie oszukujemy tak naprawdę samych siebie?

W przedstawieniu poznajemy bohaterów, którzy mogliby być naszymi sąsiadami, a ich perypetie w równej mierze bawią, co skłaniają do refleksji. Życie przeniesione na teatralną scenę zyskuje nie tylko głębi, ale też humoru. Przerysowanie i dystans są doskonałym narzędziem do zastanowienia się nad tematem ważnym, choć trudnym. 

"Wyobraź sobie, że każdego dnia oprócz skarpetek, spodni, marynarki musisz przyodziewać także maskę, która ukryje Twoje najmroczniejsze sekrety. Masz wtedy poczucie pełnej swobody w działaniu. Schowany za tym gwarantem anonimowości czujesz, że możesz wszystko. Nikt o niczym nie wie, więc analogicznie nikogo nie ranisz. Co jednak, gdy staniesz w oko w oko z kimś takim jak Ty?

Takie bliskie spotkanie dwóch kłamczuchów serwuje nam Lubuski Teatr w Zielonej Górze podczas spektaklu „Przedstawię Ci tatę" w reż. Roberta Czechowskiego na podstawie sztuki Giuseppe Della Misericordia (...)"

Natalia Sztegner - Istna Maskarada (Dziennik Teatralny)


Gramy dla Państwa:

  • 15 marca (piątek) - godz. 19:00 
  • 16 marca (sobota) - godz. 19:00
  • 17 marca (niedziela) - godz. 18:00

Przypominamy, że przez cały marzec świętujemy Dzień Kobiet w Lubuskim Teatrze - panie płacą za bilet jedynie 45 zł (dotyczy wszystkich spektakli marcowych w LT, oprócz premiery "Pałac").