Wyobraź sobie, że Twoja jedyna, ukochana córka przedstawia Ci narzeczonego, o którym wiesz coś, czego ona nie wie (i z czego na pewno nie byłaby zadowolona)? Nie możesz jednak ujawnić tej wiedzy, bo wówczas i Twój sekret ujrzałby światło dzienne… 

Co by się wtedy stało?

Warto się nad tym zastanowić, bo nieprawdopodobne zbiegi okoliczności zdarzają się w życiu częściej, niż nam się wydaje. W ich wyniku zwyczajne zdarzenia nabierają niezwyczajnego przebiegu.  

Spektakl  „Przedstawię ci tatę” to inteligentna, dynamiczna komedia omyłek - doskonała, by spędzić miły wieczór w teatrze. W zabawny sposób pokazuje tematykę związaną z relacjami międzyludzkimi. Stawia pytanie o naturę kłamstwa, o to czy próbując oszukać innych, nie oszukujemy tak naprawdę samych siebie? W przedstawieniu poznajemy bohaterów, którzy mogliby być naszymi sąsiadami, a ich perypetie w równej mierze bawią co skłaniają do refleksji. Życie przeniesione na teatralną scenę zyskuje nie tylko głębi, ale też humoru. Przerysowanie i dystans są doskonałym narzędziem do zastanowienia się nad tematem ważnym, choć trudnym. 

 

Twórcy: 

Autor: Giuseppe Della Misericordia
Tłumaczenie: Maria Trzoch
Reżyseria: Robert Czechowski 
Scenografia i kostiumy: Adam Łucki 
Opracowanie muzyczne: Damian-neogenn-Lindner
Ruch sceniczny: Paweł Matyasik
Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk 

Spektakl zrealizowany we współpracy z Teatrem Miejskim w Lesznie.

Obsada: 

Ewa Dobrucka
Katarzyna Hołyńska
Marta Frąckowiak
Paweł Wydrzyński
Robert Kuraś

Premiera:
01.04.2023 r.

Zdjęcia: Kamil Derda, DB TEAM, www.dbteam.pl

 

Recenzje: 

Agata Kostrzewska: Komedia snem, a czasem nawet... koszmarem?

Teresa Wysocka: 90 kilometrów międzypokoleniowej podróży

Natalia Sztegner: Istna maskarada!