Zapraszamy na spektakl ,,W BECZCE CHOWANY'' - TEATR CHLEBOJADY I GRYMAS
29.11.23r. godz.18:00 - wstęp wolny!
 
Teatr „Chlebojady i Grymas” stanowią utalentowani młodzi ludzie z wieloma nietuzinkowymi pasjami. Grupa, z którą kocha się pracować, tworzyć i spotykać. Wrażliwi, uparci, zapaleni i nade wszystko radośni.
 
Spektakl „W Beczce chowany” na podstawie dramatu Roberta Jarosza o tym samym tytule, to historia ludzi zagubionych i osamotnionych w stworzonym przez siebie wyimaginowanym świecie. Spektakl dotyka problemu bezradności rodziców w aspekcie dojrzewania młodych ludzi i ich zawiłych relacji.
 
Spektakl był wystawiony podczas XXVIII Edycji Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Teatralnej „O Złote Pióro Koszałka Opałka” w Zielonej Górze, Wojewódzkich Lubuskich Konfrontacjach Teatralnych w Sulechowie, XVIII Ogólnopolskich Młodzieżowych „Zatargach” z Teatrem w Bolesławcu.
 
TWÓRCY:
Reżyseria: Alicja Niewiadomska i grupa
Opracowanie plastyczne: Alicja Niewiadomska i grupa
Opracowanie muzyczne: Karol Niewiadomski
Występują:
Ojciec: Jan Patelka
Matka: Natasza Tyliszczak
Dziecko: Julia Jaskowiak
Chór: Zuzanna Garczyńska, Jakub Niklewicz, Karolina Paramonczyk, Milena Adamowicz, Dominika Wróblewska, Maria Kościk, Karolina Maj, Malwina Flugel, Barbara Bębenek, Jagoda Dach i Rostisław Puhach.
 
_______
Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.