Wraz z naszym partnerem Przestrzenie Sztuki Rzeszów oraz Fundacją NA SZLAKU SZTUK i Latającym Teatrem Kantora zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Kantor tu jest”!
 
„Dlaczego człowiek nie widzi rzeczy? Sam stoi na przeszkodzie: zakrywa sobą rzeczy.” F.Nietsche
 
A co gdyby przedmiotom Kantora dać głos? Czy mogą opowiedzieć swoją historię o słynnym Teatrze Cricot 2 i o związku z jednym z najbardziej rewolucyjnych artystów polskiego teatru? Jaki obraz wyłoni się z relacji Deski, Krzesła, Worka jutowego, Karabinu, Manekina, Szalika, Rowerka – aktorów tak istotnych dla Kantora. Czy przedmioty mają prawo do własnej opowieści?
Przybywając do Wielopola Skrzyńskiego latem 2021r. grupa niezależnych artystów, próbowała doświadczyć i zobaczyć teatr Tadeusza Kantora z perspektywy jego słynnych obiektów. Eksperyment się powiódł. Duchy zostały wywołane.
 
Realizatorzy:
Reżyseria: Magdalena Miklasz
Współrealizacja: Monika Adamiec, Karina Góra, Anna Jamrozek–Sowa, Marek Kościółek, Monika Nitkiewicz–Mitrut, Grażyna Tabor, Marcin Woszczewski, Barbara Wójcik–Wiktorowicz
Muzyka: Karina Góra, Magdalena Miklasz, Julian Maziarz
Światło i dźwięk: Marcin Nawrocki
 
Gramy:
27.11.23 r. - poniedziałek, godz. 19:00, Scena Kameralna, wstęp wolny
 
Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.