W Lubuskim Teatrze trwają próby do jeszcze jednego przedstawienia dla najmłodszych, kolejnego które wygrało w konkursie na scenariusz i reżyserię spektaklu dla dzieci.
 
„Pop!” to zawołanie, którego używają mieszkańcy niezwykłej planety zrobionej z ziaren kukurydzy – Popkorlandii. Mają bardzo nietypowy wygląd, ruchy i zachowania – są totalnie inni niż mieszkańcy Ziemi. Nigdy nie widziano ich na naszej planecie, a teraz okazuje się, że przybyli na Ziemię i chcą zbadać, czy jest ona dla nich przyjaznym miejscem do życia. W wyniku wysokiej temperatury na ich ukochanej Popcorlandii ziarna kukurydzy zaczynają pęcznieć i popcorn zasypuje już całą planetę. Gdyby nie udało się jej uratować, muszą mieć plan B. FloriPop i SobiPop – przybysze z popcornowej krainy – spotykają się więc z dziećmi i przy ich pomocy sprawdzają, czy Ziemia i jej mieszkańcy są dla nich przyjaźni.
Spektakl jest kierowany do dzieci w wieku ok. 4-6 lat. Zobaczymy go już w grudniu!
 
Zdjęcia: KADR Kamil Derda
 
 
Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.