W ramach programu Przestrzenie Sztuki chcieliśmy pokazać dzieciom jak różnorodnym miejscem jest teatr. Dlatego zaprosiliśmy je do teatralnych wycieczek, których celem było zaprezentowanie naszej pracy od kuchni.
Maluchy mogły podejrzeć pracę samego Dyrektora Lubuskiego Teatru Roberta Czechowskiego, ale nie tylko - spotkały się także z pracownikami innych działów! Wiedzą już jak ważną rolę pełni Impresariat i że bez dobrej księgowej teatr nie może funkcjonować. Poznały pracowników Działu Literackiego i dowiedziały się więcej o ich pracy. Mogły podejrzeć jak wygląda Pracownia Krawiecka i zobaczyć jak się tam pracuje. Spotkały także Adama Łuckiego, twórcę scenografii i kostiumów, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Zwiedzając teatr żal byłoby ominąć magazyny, w których zgromadzone są rekwizyty, stroje i lalki - przedmioty niemal magiczne.
 
Czy było fajnie?
Sami zobaczcie... 
 
Zdjęcia: KADR Kamil Derda
 
Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.