Ach, cóż to była za premiera! „Balkon Ordona” był wczoraj bardzo długo oklaskiwany na stojąco – słychać było jak entuzjastycznie widownia przyjęła tę sztukę! Nic dziwnego: pod płaszczykiem śmiechu dotyka ona tematów trudnych, niewygodnych i bliskich nam wszystkim.

 Paweł Wolak Katarzyna Dworak-Wolak – gratulujemy fantastycznego spektaklu! I przekazujemy wyrazy uznania wszystkim osobom biorącym udział w tym projekcie – każdy element sztuki był tutaj doskonale dopracowany: od scenografii, przez muzykę, światła i – oczywiście – grę aktorską.

Żałujemy drodzy Widzowie, że będziecie musieli poczekać na możliwość zobaczenia tego spektaklu. Jesteśmy pewni, że Was zachwyci! Na szczęście na przedstawieniu byli przedstawiciele Dziennika Teatralnego oraz recenzenci Lubuskiej Siły Krytycznej, więc przybliżą Wam (zapewne bardziej obiektywną niż naszą) opinię na temat „Balkonu Ordona”.

Po premierze w Gabinecie Dyrektora zwyczajowo odbył się bankiet, podczas którego był czas na rozmowy, dzielenie się wrażeniami i podziękowania dla osób zaangażowanych w przedstawienie. Gościliśmy na nim wielu przyjaciół LT, w tym Dyrektorów zaprzyjaźnionych teatrów. W trakcie podziękowań Dyrektora LT Roberta Czechowskiego, Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak oraz ekipy aktorskiej było równie wiele śmiechu, co wzruszeń. Dyrektor LT podkreślił, że praca z duetem PiK zawsze jest dla niego przyjemnością i ma nadzieję, że nie jest to ostatni wspólny projekt. Oficjalnie powitał też w zespole LT nową aktorkę Małgorzatę Polak i pogratulował jej udanego debiutu na naszej scenie.Katarzyna Dworak zdradziła zaś istotną ciekawostkę na temat scenariusza: postać babci jest inspirowana jej babcią – i to właśnie jej reżyserka postanowiła zadedykować wczorajszą premierę i cały spektakl.

A jeśli widząc poniższe zdjęcia zaciekawi Was dlaczego aktorzy wręczyli w geście podziękowania reżyserom, twórcom scenografii, kostiumów i muzyki puszki herbaty z magnesami, to odpowiedź na to pytanie poznacie przychodząc do LT na „Balon Ordona”.

 

Zdjęcia: KADR Kamil Derda