Zapraszamy wszystkich Państwa na szaloną, kolorową komedię, w dużej części inspirowaną twórczością Quentina Tarantino (ale nie tylko).

Dlaczego "szaloną"?
Bo tempo spektaklu jest imponujące. Wielość przebiórek i dynamicznie zmieniająca się scenografia naprawdę robią duże wrażenie. Reżyser mnoży absurdalne sytuacje i gagi, zaburza tradycyjną narrację, budując intrygującą i atrakcyjną dla widza opowieść.  

Dlaczego "Kasie"? 
Bo główna bohaterka - młoda, przytłoczona szarą codziennością prowadzenia domu i opieki nad dziećmi Kasia, dzięki wybujałej wyobraźni powołuje do życia inne Kasie, obsadzając siebie w przeróżnych rolach życiowych. Rolach bardziej kolorowych, ciekawszych, niosących ze sobą silne emocje i możliwość doświadczania wszystkich smaków życia.

"Kasie" - to pierwszy spektakl dla Widzów dorosłych przygotowany na scenie nowego Teatru Lalek. Autorem scenariusza jest Wojciech Tremiszewski - artysta znany m.in. ze swoich występów w niegdysiejszym Kabarecie LIMO. 

Czy Kasia odważy się powiedzieć głośno, o czym marzy? Czy te wszystkie szalone przygody to naprawdę to, czego potrzebuje? Ile jest Kaś? Odpowiedzi na te pytania można poznać wybierając się do Lubuskiego Teatru na świetnie zagrany i barwny spektakl „Kasie" w reżyserii Filipa Gieldona. (Agata Kostrzewska, Dziennik Tetralny)

Serdecznie zapraszamy!

Gramy:

  • 30 maja 2025 r. - piątek, godz. 19:00
  • 31 maja 2025 r.- sobota, godz. 19:00 
  • 1 czerwca 2025 r. - niedziela, godz. 18:00


Twórcy:

Autor - Wojciech Tremiszewski
Reżyseria - Filip Gieldon
Scenografia - Paulina Czernek-Banecka
Kostiumy - Iga Sylwestrzak
Ruch sceniczny - Justyna Kaczmarska-Orawiec


Obsada:

Marta Stalmierska
Zofia Tkaczyńska
Robert Kuraś
Jakub Mikołajczak

Premiera: 9,10 maja 2025 r.
Scena: scena Teatru Lalek
Czas trwania: 1 godz. 20 min. (bez przerwy)

 


Zdjęcia - KADR Kamil Derda
Projekt plakatu - Dariusz Kolański

 

 

- - - - - - - - - - - 

Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

   

logo województwa lubuskiego