W sobotę i w niedzielę (26 i 27 października) zapraszamy do Teatru Lalek najmłodszych Widzów wraz z całymi rodzinami na premierę najnowszej bajki "Pchła Szachrajka"!
Szykuje się wspaniałe przedstawienie, oparte na znakomitym tekście Jana Brzechwy, wzbogacone muzyką i piosenkami. Reżyseruje (a także gra na scenie) ulubieniec zielonogórskiej Publiczności - Robert Kuraś, zdobywca Nagrody Dziennikarzy dla Najlepszego Aktora, Nagrody Parlamentu Studenckiego UZ dla Najlepszego Aktora oraz Nagrody Publiczności dla Najpopularniejszego Aktora w Plebiscycie LEONY 2023/24. Partnerują mu na scenie: znakomita Marta Frąckowiak i Kamil Kulda, który jest również kompozytorem muzyki do spektaklu.
Serdecznie zapraszamy!
"PCHŁA SZCHRAJKA"
Twórcy:
Autor - Jan Brzechwa
Reżyser - Robert Kuraś
Scenografia i kostiumy: Adam Królikowski, Mateusz Trojanowski
Muzyka - Kamil Kulda
Obsada:
Kamil Kulda
Scena: Teatr Lalek
- 26.10.2024 r. - sobota, godz. 16:00 / PREMIERA
- 27.10.2024 r. - niedziela, godz. 12:00
- 24.11.2024 r. - niedziela, godz. 12:00
SPEKTAKL NA SCENIE TEATRU LALEK
Spektakl odbywa się na na naszej nowej scenie Teatru Lalek, wejście od strony Placu Teatralnego.
Osoby pragnące zakupić bilety bezpośrednio przed spektaklem w kasie Teatru, proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Lubuskiego Teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.
Spektakle dla przedszkoli i szkół:
- 29.10.2024 r. - wtorek, godz. 10:00
- 30.10.2024 r. - środa, godz. 10:00
- 31.10.2024 r. - czwartek, godz. 10:00 / *AD, PJM
* Spektakl z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami: tłumaczenie na język migowy PJM, audiodeskrypcja (zapewniamy odbiorniki do jej odsłuchu), na widowni oraz w kasie teatru są zamontowane pętle indukcyjne. W teatrze można również skorzystać ze słuchawek wyciszających (dostępnych u obsługi widowni).
Przed spektaklem, o godzinie 09.00 zaplanowany jest warsztat touch tour, podczas którego osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły zapoznać się ze scenografią i kostiumami, biorącymi udział w tym przedstawieniu.
Audiodeskrypcja, warsztat touch tour - Joanna Wąż
Tłumacz języka migowego - Marek Simonjetz
- - - - - - - - - - -
Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Program Przestrzenie Sztuki Teatr
Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas teatralne Przestrzenie Sztuki odbywały się w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.
Działania w ramach programu to m.in.: prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, szkolenia i coaching dla artystów, wspieranie badań w zakresie sztuki, udostępnianie sal warsztatowych oraz wsparcie promocyjne artystów.
W ramach teatralnych Przestrzeni Sztuki w latach 2020-2023 odbyło się 4500 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, w które zaangażowało się 5000 artystów i zgromadziły 500 tys. odbiorców. W działania włączyło się także ponad 600 instytucji i podmiotów partnerskich.
Program Przestrzenie Sztuki Teatr organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego