Premiera: maj 1993
   „Żyjemy w wieku pośpiechu i dynamiki. Coraz wyższa jest cena czasu. Obecnie ludziom potrzebne są krótkie rozmowy, zwięźle wyrażone myśli, wyraźne cele i idee, potrzebne są krótkie formy - MINIATURY.


     Tworzenie miniatur nie przychodzi łatwo. Jeszcze trudniejsza jest ich realizacja na scenie - znalezienie dla nich właściwych środków wyrazu. Wytrwała praca i konsekwencja doprowadziły nas do względnego rozwiązania tego problemu. Rezygnując ze słowa, uciekliśmy się do magicznego ożywiania martwej materii – zwyczajnych chust i płócien. Nagłe przekształcenie jednej figury w drugą jest niczym innym jak RUCHOMĄ PLASTYKĄ, przypominającą PANTOMIMĘ.
Zakładając, że muzyka została dobrze dobrana, proponujemy coś zupełnie NIEZWYKŁEGO i może dlatego tak dobrze ZROZUMIAŁEGO DLA WSZYSTKICH, bez względu na wiek, rasę i klasę.” - tyle bułgarski aktor i reżyser, Iwan Siwinow.
To od niego właśnie zaczął się, prezentowany Państwu, CZARNY TEATR.
Czarny Teatr ? Tak. Białe lub bardzo barwne tkaniny, białe kule, czarne tło. Aktorzy ubrani na czarno, więc niewidoczni.
I MUZYKA, którą lubimy, którą WY LUBICIE. I ŚWIATŁO, które wszystko zmienia. Zaczarowuje, odczarowuje, tworzy kolorowe iluzje. Zupełnie jak w życiu.


"MINIATURY" IMPRESJE SCENICZNE Z MUZYKĄ: ENNIO MORRICONE, VANGELISA, JEAN MICHEL JARRE’A, FRANCOIS’A DUVALA, RODRIGUEZA, ILDUSA ZINNUROWA, MODESTA MUSORGSKIEGO I BIZETA – SHCHEDRINA
Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne i scenografia: Tomasz BRZEZIŃSKI
 
OBSADA:

Elżbieta DONIMIRSKA
( Żuraw II, Dziecko, Ikar, Mężczyzna, Torreador )

Beata SOBICKA – KUPCZYK
( Żuraw II, Kobieta, Ikar, Kogut I, Carmen )

Wioletta SOKAL
( Żuraw I, Dziecko, Ikar, Mężczyzna, Kogut II, Torreador )

Dobrosława TRĘBACZ
( Żuraw I, Dziecko, Ikar, Mężczyzna, Torreador )

Artur BELING
( Żuraw III, Kobieta, Pies, Carmen )

Jerzy LAMENTA
( Żuraw II, Dziecko)

Andrzej NOWAK
( Żuraw I, Ptak, Dziecko, Kogut II, Byk )

Ludwik SCHILLER
( Żuraw III, Mężczyzna, Pies, Torreador )

Jan WYSOCKI
( Żuraw III, Mężczyzna, Kogut I, Torreador )

UWERTURA, RONDO, FINAŁ
– Cały zespół