„Gusła” z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami - 22.12.22 r., godz. 10:00!
 
Spektakl powstał na podstawie II i fragmentów IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza.
 
Światowej sławy reżyser Grzegorz Bral, twórca Teatru Pieśń Kozła, przełożył romantyczne arcydzieło klasyki polskiej na przejmujący, głęboko emocjonalny język teatru. „Gusła” wyrosłe z rytuału ku czci zmarłych dotykają tematu nie tylko żałoby i straty bliskiego człowieka, ale i ówczesnego kraju, wielkich ideałów. W pełni muzyczny spektakl z niebywałymi kostiumami Adama Łuckiego ściska za gardło.
Udogodnienia do spektaklu dla osób niesłyszących i niewidzących (tłumaczenie na j. migowy PJM i audiodeskrypcję) realizujemy w ramach przedsięwzięcia grantowego „Teatr – widzę, słyszę, rozumiem” finansowanego z projektu Kultura bez barier.
 
Zapewniamy odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.
 
Przed spektaklem (o godz. 9:15) zapraszamy na warsztat (tzw. „touch tour”) wprowadzający w tematykę spektaklu. Dajemy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów, a co za tym idzie zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Pozwoli to również poznać topografię sceny i zorientować się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta nietypowa forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie spektaklu oraz poznanie przez dotyk tego, czego nie można zobaczyć.
 
Warsztat bezpłatny z udziałem tłumacza języka migowego, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia na warsztat przyjmowane są mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, pod numerem 664 713 602.
Poinformuj nas jakich udogodnień oczekujesz (audiodeskrypcja, tłumacz PJM, inne...).
 
UWAGA!
Bilet dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności. Z wyłączeniem premier i spektakli/koncertów gościnnych. Nie ma możliwości internetowego zakupu biletu w w/w. cenie.
 
Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie Lubuskiego Teatru.
Godziny pracy kasy:
poniedziałek: kasa nieczynna
wtorek – piątek: 8:30 – 12:30, 15:00-19:00
sobota/niedziela: kasa czynna na godzinę przed każdym spektaklem według repertuaru.
Kontakt z kasą biletową tel. 68 452 72 72 wew. 33
 
REZERWACJE GRUPOWE
Impresariat przyjmuje zamówienia na bilety od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30.
Kontakt z impresariatem: tel. 68 452 72 72 wew. 63 lub 35
 
 
Lubuski Teatr. Gasimy kulturalne pragnienia!