Plakat do czytania performatywnego Poezja utrzymany w zielono-beżowych tonach. Kwiaty polne na środku, tło zamglone.

Drodzy Państwo,

dokładamy wszelkich starań, by Lubuski Teatr był dostępny dla wszystkich, także dla osób ze specjalnymi potrzebami.

W związku z tym bierzemy udział w projekcie "Kultura bez barier" realizując przedsięwzięcie grantowe „Teatr-widzę, słyszę, rozumiem”. Dzięki grantowi będziemy zapraszać Was do różnorodnych aktywności kulturalnych.

Przed nami pierwsze wydarzenie w ramach projektu!

"Poezja"

KIEDY: 8.11.22 o godz. 18:00, Scena Kameralna

Wstęp wolny

Pierwszym wydarzeniem w ramach „Teatr-widzę, słyszę, rozumiem”  jest czytanie performatywne twórczości lokalnego poety, fotografa, człowieka sztuki – Darka Wojciechowskiego.  Będzie wyjątkowo! Czytanie performatywne ma więcej wspólnego z performancem niż z  deklamacją tekstu. W ramach projektu poruszymy zmysły widzów.  Pomoże nam muzyka,  zdjęcia (robione przez Darka, który kilka lat temu stracił wzrok) i historia z życia wzięta, opowiadająca o człowieku poszukującym sensu i akceptacji, próbującym pogodzić się ze swoim losem. W artystyczną podróż zabierze nas aktor Lubuskiego Teatru - Wojciech Romańczyk wraz z tłumaczką języka migowego.

Po wydarzeniu zapraszamy chętnych na spotkanie i dyskusję – zarówno o wrażeniach związanych z przedstawieniem, jak i o sugestiach dotyczących dostępności LT.

Udogodnienia: tłumacz języka migowego, pętla indukcyjna.

Jak dotrzeć do teatru: Bezpośrednio przy teatrze nie ma parkingu ani przystanku komunikacji miejskiej – na szczęście wszystkie te udogodnienia są dość blisko, bo mieścimy się w centrum Zielonej Góry. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W razie pytań, wątpliwości bądź trudności obsługa widowni służy pomocą.

O autorze:

Dariusz Wojciechowski, absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cztery lata temu w wyniku rzadkiej choroby autoimmunologicznej niemal zupełnie utracił wzrok. Dziś widzi jedynie w 4%, co jednak nie stanęło mu na przeszkodzie w realizowaniu swojej pasji – fotografii. Obok fotografii jego drugą pasją jest poezja. W swoim dorobku ma publikacje w miesięczniku "Help", literackim kwartalniku "Pro libris". Wydał swój debiutancki tomik "Rajska jabłoń". Prowadził klub dyskusyjny "Dwaj panowie w" w Bibliotece Wojewódzkiej, udziela się jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych. Pracuje w fundacji "Szansa dla Niewidomych".

 

#teatrdostepny