W Lubuskim Teatrze oprócz spektakli odbywa się na co dzień mnóstwo działań edukacyjnych. W sezonie 2023/2024 odbyło się prawie 120 warsztatów oraz lekcji teatralnych!

Edukatorki Joanna Marcinkowska i Natalia Walczak-Wachowska (na zdjęciach) miały przyjemność poprowadzić zajęcia dla około 2300 przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży ze szkół średnich, a także studentów i dorosłych – nie tylko z Zielonej Góry, ale również z okolicznych miejscowości. Warsztaty oraz lekcje teatralne dają uczestnikom wiele radości i cieszą się dużą popularnością – wieść o nich rozchodzi się w pewnym sensie „pocztą pantoflową”, dzięki czemu kolejne grupy dzieci i młodzieży mogą zwiedzić nieznane zakamarki teatru czy np. spróbować animacji lalek.
Teatr jest otwarty dla wszystkich chętnych grup zorganizowanych, także tych ze specjalnymi potrzebami. Wśród stałych bywalców zajęć znajdują się wychowankowie Przedszkola z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem „Dalej Razem”, a także dzieci oraz młodzież ze szkół specjalnych. W tym sezonie odwiedziły nas również dzieci z Domu Dziecka w Klenicy. To dla nas wielka radość, że uczestnicy zajęć tak świetnie się u nas czują! Zadowolone są również ich opiekunowie i nauczyciele, którzy chętnie wracają do teatru z kolejnymi grupami, co świadczy o bardzo pozytywnym, rozwijającym wpływie zajęć teatralnych.
Dziękujemy Wam za zaufanie i tak liczne odwiedziny. Do zobaczenia w nowym sezonie 2024/2025!

Przed nami wakacje w Lubuskim Teatrze. Zapraszamy półkolonie oraz dzieci spędzające lato w mieście (grupa 5-30 osób) do Lubuskiego Teatru na warsztaty teatralne. Podczas wspólnej zabawy poznacie podstawy pracy z przedmiotem, rozwiniecie wyobraźnię oraz świadomość ciała. Przy pomocy rekwizytów oraz elementów kostiumów poczujecie się jak aktorzy wchodzący w rolę.
A może jesteście zainteresowani kulisami teatru? Chcecie posłuchać opowieści i anegdot zza sceny? Spojrzeć na świat teatru z tej drugiej strony? Nic straconego - zapraszamy was na lekcje teatralne. Podczas spaceru po tajemniczych labiryntach Lubuskiego Teatru zapoznacie się z budową sceny, zawodami teatralnymi i pracą osób, których nie widać podczas spektaklu.
Zapraszamy grupy zorganizowane do zapisów na zajęcia (termin do ustalenia mejlowo lub telefonicznie).

 

Zapisy:
tel. 68 452 72 72 wewn. 30 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (grupa 5-30 osób)
Czas trwania warsztatów: ok. 1,5 godz., koszt: 10 zł / uczestnik
Czas trwania lekcji teatralnej: ok. 45 minut, koszt: 10 zł / uczestnik
Prowadzenie: Joanna Marcinkowska, Natalia Walczak-Wachowska


Fot.: KADR Kamil Derda