11 i 12 maja serdecznie zapraszamy Najmłodszych Widzów na dawno niewystawianą piękną bajkę Samolub. To wzruszająca opowieść o Olbrzymie i jego ogrodzie, scenariusz przedstawienia powstał na podstawie The selfish Giant Oscara Wilde’a.

"Ta piękna wizualnie i dźwiękowo, choć króciutka bajka poruszy serca zarówno młodszych, jak i dorosłych, widzów. Uniwersalność oraz miejsce akcji tej historii przywodzi na myśl obraz w reżyserii Agnieszki Holland „Tajemniczy ogród" (1993), będący ekranizacją powieści Frances Hodgson Burnett, gdzie praca nad zaniedbanym ogrodem odmienia nie tylko główną bohaterkę, ale i wszystkie osoby, które w to zaangażowała. Ogromnym atutem „Samoluba" jest dynamika wydarzeń oraz świetna zabawa głównych bohaterów. Nie da się nie zauważyć, że mający wyraźną frajdę z kreowania postaci, duet Wąż-Stasiewicz wcielając się w dziecięce role nie tylko bawi się, rapuje i śpiewa, ale też wciąga w tę grę publiczność. Dzięki ich niesamowitej energii młodzi widzowie z pewnością zapamiętują lepiej przesłanie płynące z tej opowieści.

Jeśli więc chcecie zobaczyć interesujący spektakl dla dzieci (i nie tylko) ze zwrotami akcji i świetnymi piosenkami, a do tego dowiedzieć się, czy olbrzymi kłopot z zimą i wstępem do ogrodu uda się przezwyciężyć – koniecznie wybierzcie się do Lubuskiego Teatru na „Samoluba" w reżyserii Michała Wnuka!" (Agata Kostrzewska, Dziennik Teatralny)

ZAPOWIEDŹ spektaklu >>


Kategoria wiekowa: dla dzieci od lat 6
Czas trwania: 40 minut
Scena: Scena Kameralna

 

Najbliższe spektakle:

  • 11 maja 2024 r. - sobota, godz. 16:00
    BAJKOWA PROMOCJA! W sobotę 11.05. bilety dla Dzieci i dorosłych tylko 30 zł!
  • 12 maja 2024 r. - niedziela, godz. 12:00


spektakle dla szkół i przedszkoli: