Z radością informujemy, że w pierwszy weekend marca (1-3.03) w Lubuskim Teatrze zagramy To wiem na pewno - spektakl będący koprodukcją Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze i Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Jak pisała Joanna Marcinkowska w swojej recenzji dla Dziennika Teatralnego: Wizyta w teatrze powinna być przeżyciem. Takim, które zapamiętamy na długo. Takim, które nie pozostawi nas obojętnym. Krzysztof Warlikowski w jednym z wywiadów powiedział: „Musimy się obudzić i zacząć jak Swinarski dotykać publiczność, która przychodząc do teatru, przeżyje sztukę jak film Spielberga. Będzie rozpamiętywać przez dwa dni". Dokładnie w takiej formie wyreżyserowany jest przez Roberta Czechowskiego spektakl „To wiem na pewno"(...) 

(Cała recenzja: Joanna Marcinkowska: Rodzinny dyskomfort)

Andrew Bovell zawarł w swojej sztuce To wiem na pewno historię rodzinną. Taką, z jaką tak chętnie spotykamy się w ulubionych, telewizyjnych serialach. Ulubionych, bo dających szansę na odnalezienie w nich - jeśli nie siebie, to swoich bliskich, krewnych, przyjaciół. 

Gdyby dramat Bovella pozostał jedynie reportażową relacją z życia dość zwykłej rodziny, nie wart byłby szczególnego zainteresowania. A przecież budzi fascynację, zachwyca. Bo też JAK to jest napisane!..

Więcej o przedstawieniu >>


Najbliższe spektakle:

  • 1 marca 2024 r. - piątek, godz. 19.00
  • 2 marca 2024 r. - sobota, godz. 19.00
  • 3 marca 2024 r. - niedziela, godz. 18.00


Przypominamy, że przez cały marzec świętujemy Dzień Kobiet w Lubuskim Teatrze - panie płacą za bilet jedynie 45 zł (dotyczy wszystkich spektakli marcowych w LT, oprócz premiery "Pałac").