Statek z przybyszami z Popkorlandii wylądował!

W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze Popkorlandczycy poznali wspaniałe dzieci, dzięki którym dowiedzieli się więcej o naszej planecie. Goście przywieźli ze sobą swoje ulubione danie... popcorn! W sobotę na premierze spektaklu POP! wszyscy bawili się wyśmienicie!

Dziękujemy całej ekipie twórców za wspaniałe przedstawienie, zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


O spektaklu: 

„Pop!” to zawołanie, którego używają mieszkańcy niezwykłej planety zrobionej z ziaren kukurydzy – Popkorlandii. Mają bardzo nietypowy wygląd, ruchy i zachowania – są totalnie inni niż mieszkańcy Ziemi. Nigdy nie widziano ich na naszej planecie, a teraz okazuje się, że przybyli na Ziemię i chcą zbadać, czy jest ona dla nich przyjaznym miejscem do życia. W wyniku wysokiej temperatury na ich ukochanej Popcorlandii ziarna kukurydzy zaczynają pęcznieć i popcorn zasypuje już całą planetę. Gdyby nie udało się jej uratować, muszą mieć plan B.

FloriPop i SobiPop – przybysze z popcornowej krainy – spotykają się więc z dziećmi i przy ich pomocy sprawdzają czy Ziemia i jej mieszkańcy są dla nich przyjaźni. W trakcie interaktywnych spotkań dowiadują się coraz więcej o Naszej planecie, poznają panujące tu zwyczaje, doświadczają różnorodności. Oprócz interaktywnych spotkań, Flori i Sobi dzielą się swoim światem poprzez mniej angażujące działania, przeznaczone na wyciszenie, zatrzymanie, pokazując je za pomocą plastycznych obrazów, ruchu czy muzyki.  

Spektakl porusza temat różnorodności oraz pokazuje najmłodszym widzom, co może się wydarzyć, kiedy jesteśmy otwarci na to, co nowe, inne i nieznane.

Czy Flori i Sobi odnajdą swój dom na Ziemi, a dzieci zyskają nowych przyjaciół? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w spektaklu „Pop!”.

Zapraszamy najmłodsze dzieci na spotkanie z niezwykle interesującymi przybyszami z Popkorlandii!


Twórcy:

Reżyseria: Magdalena Młynarczyk

Scenariusz (na podstawie pomysłu Magdaleny Młynarczyk): Miłosz Broniszewski

Muzyka: Paulina Derska

Scenografia: Dominika Chochołowska-Bocian

Projekcje: Sebastian Siepietowski

Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk


Obsada:

SobiPop - Romana Filipowska

FloriPop - Małgorzata Polak

 


Premiera: 9 grudnia 2023 r.

Kategoria wiekowa: dzieci od 4 do 6 lat

Czas trwania: około 45 minut


Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 


Zdjęcia:
KADR Kamil Derda


Pierwsza recenzja:

Agata Kostrzewska - Kosmiczne poszukiwania (Dziennik Teatralny)