Bardzo ceniony przez lubuską publiczność Teatr Pieśń Kozła ponownie na scenie Lubuskiego Teatru!
Tym razem przybywa do Zielonej Góry ze spektaklem ,,Pieśni Leara", którego międzynarodowa premiera odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu (!) w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. ,,Pieśni Leara" zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez The List!
 
,,Pieśni Leara" nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie
 
Tego spektaklu naprawdę nie można pominąć!
 
Gramy:
12.11.23r. godz. 16:00 i 19:00
 
Reżyseria: Grzegorz Bral
Występują: Anna Grycan, Alicja Bral, Urszula Milewska, Iwona Wall, Monika Dryl, Błażej Wójcik, Łukasz Wójcik, Paweł Frasz, Sebastian Mach, Mikołaj Bońkowski, Grzegorz Bral, Maciej Rychły.
 
Rezerwacje:
- Impresariat - 68 452 72 72 wew. 35, 63.
Kup teraz:
- Sprzedaż internetowa: https://bilety.teatr.zgora.pl/
- Sprzedaż w kasie teatru: wtorek-piątek, 8:30-12:30, 15:00-19:00 oraz w weekendy na godzinę przed planowanym spektaklem.
 
 
-----
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.