„Agon" jest adaptacją klasycznej tragedii Sofoklesa „Antygona". To podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy: konflikt moralności i ambicji, pieśń ducha w walce z materializmem. Spektakl ożywia przed współczesną publicznością starożytną tragedię Sofoklesa, stwarzając pomost pomiędzy tradycją a nowoczesnością przy jednoczesnym eksplorowaniu nowych metod aktorstwa i reżyserii.

Przedstawienie ma formę koncertu rockowego, w którym komentarze w połączeniu z głośnym brzmieniem instrumentów tworzą niejednolitą operę rockową. Rytmy wygrywane na bębnach starają się uporządkować rozsypującą się rzeczywistość dawnego królestwa. Świat Kreona zamknięty w gniewie i chaosie jest pełen przemocy. Siła jego emocji torturuje pozostałych. Antygona pozostaje wierna swojej wierze i przodkom. Wbrew woli króla oddaje należny hołd zmarłym, czego konsekwencje ponosi.

Teatr Pieśń Kozła próbuje pokazać, jak człowiek może odnowić się przy pomocy samopoznania i wyciszenia ciemnych aspektów swojej osobowości. Projekt konfrontuje klasyczne, światowe arcydzieło z nowatorskim komentarzem interpretacyjnym. W spektaklu Teatr Pieśń Kozła kontynuuje autorskie poszukiwania aktorskie, tym razem łącząc klasyczny mit Europy z nowoczesnym rockowym brzmieniem.

 

Spektakl jest przeznaczony dla młodzieży powyżej 12. roku życia oraz dorosłych.

 

Gramy:

03.10.23r., godz. 19:00

04.10.23r., godz. 10:00 i 12:00

 

Rezerwacje:

- Impresariat - 68 452 72 72 wew. 35, 63.

Kup teraz:

- Sprzedaż internetowa

- Sprzedaż w kasie teatru: wtorek-piątek, 8:30-12:30, 15:00-19:00 oraz w weekendy na godzinę przed planowanym spektaklem.

 

Twórcy:

REŻYSERIA: Grzegorz Bral

MUZYKA: Jakub Lechki

DRAMATURGIA: Alicja Bral

 

Obsada:

Eirini Amanatidou

Paweł Wydrzyński

Dominik Kujawa

Jakub Lechki

Marcin Zabrocki

Igor Kowalik

Alicja Bral

Grzegorz Bral

 

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.