Wygląda na to, że wieczność bez miłości jest nic nie warta...a w imię miłości można nawet rzucić picie (krwi!) i zmienić wielowiekową tradycję! ,,Drakula” udowadnia, że wiele można zmienić, jeśli naprawdę bardzo się chce!
 
Tytułowy Drakula przywitał widzów mrocznie, bo niezwykła scenografia natychmiast przeniosła nas w podróż do Transylwanii ukazując uroki pięknego, ale budzącego strach zamku wampira. Szybko jednak okazało się, że mrok rozświetla śmiech - podczas premiery co chwilę słychać było wybuchy radości (raz widzów małych, raz dużych - bo humor w ,,Drakuli" jest ponadpokoleniowy).
 
Muzyka, taniec, śpiew, żarty oraz niezwykła scenografia i fantastyczne kostiumy (autorstwa Adama Łuckiego) - wszystko to było cieszącym zmysły, zachwycającym dodatkiem do wspaniałej gry aktorskiej. Jakub Mikołajczak i Andrzej Ogłoza stworzyli porywające kreacje, które bardzo spodobały się dzieciom. To właśnie nasi najmłodsi widzowie byli najważniejsi, bo to dla nich powstał ten spektakl. Miło było patrzeć jak żywo reagują na to, co dzieje się na scenie, jak otwierają im się buzie i oczy z zachwytu!
 
Owacja na stojąco, która zakończyła premierowy pokaz pozwala sądzić, że spektakl spodobał się publiczności. Michał Wnuk - dziękujemy za kolejny udany wspólny projekt!
 
Po premierze ugościliśmy widzów słodkim poczęstunkiem. Podczas spotkania aktorzy zwyczajowo podziękowali twórcom spektaklu za współpracę, wręczając im drobne prezenty.
 
 
Zdjęcia: Kamil Derda, DB TEAM, www.dbteam.pl
 
----
Przedstawienie jest realizowane w ramach projektu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Lubuskiego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.