Już 21.12.22 roku o godz. 19:00 odbędzie się premierowy pokaz filmowej wersji „Guseł”. Zapraszamy na Dużą Scenę LT, wstęp wolny! 

W ramach programu Przestrzenie Sztuki realizowaliśmy projekt „Teatr w filmie”. Była to profesjonalna rejestracja filmowa spektaklu Lubuskiego Teatru „Gusła” (reż. Grzegorz Bral), prowadzona pod okiem reżysera filmowego i teatralnego Macieja Archona Michalskiego. Plan filmowy nie jest obcy naszym aktorom, którzy poza teatrem biorą udział w różnych produkcjach. Jednak filmowanie spektaklu okazało się dużym wyzwaniem ze względu na przymus podzielenia jednolitej materii spektaklu na sceny. Plan ogólny, duble, zbliżenia, detale - to wszystko będzie składać się na filmowy obraz "Guseł", którego wszyscy jesteśmy niezwykle ciekawi!

Już 21.12.22 roku poznamy efekt finalny pracy zgranej ekipy spektaklu z ekipą filmową (Maciej Archon Michalski, Przemysław Partyka, Wojciech Chudziński, Aleksandra Zawrotniak). 

Lubuski Teatr. Gasimy kulturalne pragnienia! 

Projekt „Teatr w filmie” jest realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego  oraz budżetu Województwa Lubuskiego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca  oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego