Plakat prezentujący czytanie performatywne- Polarnicy. Kobieta w białej sukni, panna młoda, stoi na rozłamującej się pokrywie lodowej. Stoi tyłem do odbiorcy.
 
"Nie wiem, co z nami będzie na zaśnieżonym lotnisku McMurdo. I jak wyjaśnić, że oboje możemy się stać bezpaństwowcami.
Że oboje możemy być zmuszeni do pozostania na terytorium neutralnym. Jedynym terytorium neutralnym na planecie Ziemia. Przynajmniej na razie".
Czy jeśli wyjeżdżamy na koniec świata, wszystko zostawiamy za sobą? Czy nasza wędrówka na pewno ma sens i zmierza do określonego celu? Czy nasze plany i marzenia znaczą coś w świecie, w którym nic nie jest pewne?

Zapraszamy Państwa serdecznie w niedzielę, 30.10.2022 o godz. 15:00 do Lubuskiego Teatru na czytanie performatywne dramatu ukraińskiej autorki Maszy Wakuły "Polarnicy". Scena Stańczyk zamieni się w zimny bezkres, rozgrzewany emocjami bohaterów.
 
Reżyseria: Paweł Sablik
Opracowanie tekstu: Karolina Szczypek
Występują: Aleksander Podolak, Tatiana Kołodziejska, Ewa Dobrucka, Andrzej Ogłoza
Wstęp wolny - weźcie znajomych i spędźcie ciekawe popołudnie teatrze!
 
Projekt realizowany w ramach projektu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Lubuskiego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.