Przestrzenie Sztuki to program umożliwiający jednostkom kultury organizowanie działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bądźcie czujni, bo w najbliższym czasie wiele będzie się działo w naszym teatrze! Jednym z takich działań są warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, mieszkających obecnie w Zielonej Górze i okolicy.

Zajęcia będą miały formę warsztatów edukacyjno-artystycznych realizowanych na wielu płaszczyznach sztuki, teatru, tańca itp. Warsztaty poprowadzi 2-osobowy zespół doświadczonych instruktorek artystycznych (Wioletta Łuczak -choreografka i pedagożka oraz Anastasiia Shcherbyna – ukraińska artystka obecnie mieszkająca w Zielonej Górze). Warsztaty będą prowadzone w duchu wzajemnego szacunku, z uwzględnieniem potrzeb i pomysłów młodych uczestników zajęć. O to, by nie było nudno zadbają instruktorki, które sięgną po różnorodne techniki artystyczne (taniec, śpiew, akrobatyka, zajęcia plastyczne) chcąc pomóc dzieciom odnaleźć interesującą je formę artystyczną.

Wszyscy wiemy, że czasem trudno nam zrozumieć inność, nie zawsze pojmujemy przekazy obcej nam kultury. Dlatego głównym celem warsztatów jest bliższe poznanie obu grup narodowościowych w atmosferze wzajemnego szacunku dla reprezentowanych kultur, tradycji i doświadczeń życiowych. A ponieważ jesteśmy w teatrze, to w ramach warsztatów powstanie… oczywiście, że spektakl! Jaki? Tego jeszcze nie wiemy. Zobaczymy, co wydarzy się podczas zajęć!

Na zdjęciu, od lewej, wspomniane wyżej: Anastasiia Shcherbyna i Wioletta Łuczak oraz Robert Czechowski (Dyrektor Lubuskiego Teatru) i Joanna Marcinkowska (koordynatorka projektu Przestrzenie Sztuki).

Zdjęcia: Kamil Derda, DB TEAM, www.dbteam.pl

Projekt realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.