W zeszłym roku, organizując w ramach projektu Przestrzenie Sztuki konferencję "Edukacja po pandemii" przekonaliśmy się o tym, jak istotną rolę odgrywa wszelka twórczość w życiu młodych ludzi.
W związku z tym w tym roku chcemy serdecznie zaprosić na jednodniową konferencję "Rola sztuki w życiu młodego człowieka", która odbędzie się w Teatrze Lalek Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze 19 listopada 2024 r., w godzinach 15:00-18:00.
Dodatkowo, w ramach współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, będziemy mieć gościa specjalnego: Jadwigę Jagodę Skowron - pełnomocnika dyrektora rzeszowskiego teatru.
Wstęp na konferencję jest wolny - zapraszamy serdecznie!
Program konferencji:
15:00-15:10 - inauguracja konferencji
15:10-15:30 - Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek „Emocji świat”
15:30-15:50 - Weronika Dura „Teatr w życiu nastolatka. Na przykładzie działania grupy teatralnej Bez Spiny w Nowosolskim Domu Kultury”
15:50-16:10 - Aleksandra Maliszewska „Moda na kreatywność”
16:10-16:20 - przerwa
16:20 - Alicja Wróbel „Dlaczego cudze dzieci mówią do mnie „Mamo”? Czyli czemu zajęcia teatralne mogą stać się drugim domem”
16:40 - Izabela Spławska „Terapeutyczne funkcje teatru dla dzieci i młodzieży”
17:00 - przerwa
17:10-17:20 – wystąpienie Gościa Specjalnego: Jadwigi Jagody Skowron – pełnomocnika dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
17:20-18:00 - panel dyskusyjny
18:00 - zakończenie konferencji
(jm)
Autor plakatu: Dariusz Kolański
Wydarzenie zrealizowane w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
- - - - - - - - -
Program Przestrzenie Sztuki Teatr
Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas teatralne Przestrzenie Sztuki odbywały się w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.
Działania w ramach programu to m.in.: prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, szkolenia i coaching dla artystów, wspieranie badań w zakresie sztuki, udostępnianie sal warsztatowych oraz wsparcie promocyjne artystów.
W ramach teatralnych Przestrzeni Sztuki w latach 2020-2023 odbyło się 4500 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, w które zaangażowało się 5000 artystów i zgromadziły 500 tys. odbiorców. W działania włączyło się także ponad 600 instytucji i podmiotów partnerskich.
Program Przestrzenie Sztuki Teatr organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego