Na "Szczęściarzy" - jedną z ulubionych komedii naszych Widzów - serdecznie zapraszamy w sobotę również wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z dodatkowych udogodnień do spektaklu.

Sobotniemu przedstawieniu będą towarzyszyły: tłumaczenie na język migowy i audiodeskrypcja (zapewniamy odbiorniki do jej odsłuchu), w kasie Teatru są zamontowane pętle indukcyjne. W Teatrze będzie można również skorzystać ze słuchawek wyciszających (dostępnych u obsługi widowni).

Tłumacz języka migowego będzie stał na scenie, po jej prawej stronie (patrząc od strony widowni).

Przed spektaklem, o godzinie 18.00 zaplanowany jest warsztat touch tour, podczas którego osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły zapoznać się ze scenografią i kostiumami, biorącymi udział w tym przedstawieniu.

Audiodeskrypcja / warsztat touch tour - Aleksandra Doganowska

Tłumacz języka migowego PJM - Cecylia Danielak

 

Serdecznie zapraszamy!

  • 19.10.2024 r. - sobota, godz. 19:00
    kup bilet

 

Udogodnienia do spektaklu - zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki Teatr, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa i Narodowego i realizowanego przez instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Program Przestrzenie Sztuki Teatr

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas teatralne Przestrzenie Sztuki odbywały się w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Działania w ramach programu to m.in.: prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, szkolenia i coaching dla artystów, wspieranie badań w zakresie sztuki, udostępnianie sal warsztatowych oraz wsparcie promocyjne artystów.

W ramach teatralnych Przestrzeni Sztuki w latach 2020-2023 odbyło się 4500 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, w które zaangażowało się 5000 artystów i zgromadziły 500 tys. odbiorców. W działania włączyło się także ponad 600 instytucji i podmiotów partnerskich.

Program Przestrzenie Sztuki Teatr organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego