W malowniczych głębinach tropikalnej dżungli harmonijnie żyją różnorodne zwierzęta. Jednak Papuga – odważna młoda dusza, nie ma jeszcze swojego miejsca i swoich zadań w tym idyllicznym świecie. Pewnego dnia ciekawska Papuga przypadkiem staje w obliczu wielkiej siły, która grozi zniszczeniem dżungli - ukochanego domu zwierząt.

Niestety zwierzęta jej nie wierzą i uparcie ignorują ostrzeżenia Papugi. W końcu co taki mały, niedoświadczony ptak może wiedzieć o niebezpieczeństwach? Pewnie z nudy to wymyśla! Czy na pewno? Tego dowiecie się oglądając spektakl.

Niezwykłe odkrycie Papugi to wzruszająca historia o odwadze, wytrwałości i sile młodego głosu w społeczeństwie. To pełna magii (ale też naukowych faktów) sztuka opowiadająca o tym, że przekonania i idee młodych są często pomijane, a to właśnie one potrafią przynieść potrzebne zmiany. Jest to także poruszająca opowieść dla dzieci, która przypomina im, że warto wierzyć w siebie, swoje marzenia i ufać swoim przeczuciom – czasami na przekór głosom dorosłych. Dzieci dowiedzą się z niej też, że ignorancja może prowadzić do tragedii, a determinacja i jedność w działaniu mogą wiele zmienić w obliczu przeciwności losu.


Twórcy: 

Scenariusz - Robert Traczyk
Reżyseria - Bartosz Jędraś
II Reżyserka - Dominika Walo
Scenografia i kostiumy - Adrian Lewandowski 
Muzyka - Krzysztof Paździora, Bartosz Jędraś

 

Obsada

Papuga - Katarzyna Hołyńska

Pajęczyca - Elżbieta Donimirska

Sowa - Marta Frąckowiak

Koala - Aleksander Stasiewicz

Kukubara / Ptasie Radio - Jakub Mikołajczak

Krokodyl - Marek Sitarski

Operator filmowy - Rafał Jakowlew

Premiera spektaklu: 13 grudnia 2023 r.
Kategoria wiekowa:
od 4 lat
Czas trwania: 45 minut
Projekt plakatu:
Dariusz Kolański

Uwaga! W spektaklu używane jest światło stroboskopowe.


Zadanie zrealizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Najbliższe spektakle:

  • 15 czerwca 2024 r. - sobota, godz. 16:00
  • 16 czerwca 2024 r. - niedziela, godz. 12:00

SPEKTAKL NA SCENIE TEATRU LALEK

Uwaga! Spektakl odbywa się na na naszej nowej scenie Teatru Lalek,  wejście od strony Placu Teatralnego. Osoby pragnące zakupić bilety bezpośrednio przed spektaklem  w kasie teatru, proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Lubuskiego Teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.

Recenzje:

 

 Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej