Czy tytułowy Don Kichot jest szalony czy szlachetny? Czy dla miłości warto walczyć z wiatrakami? Czy w życiu liczy się fantazja i odwaga, czy lepiej trzymać się zasad i myśleć racjonalnie? Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na te pytania. Jednak z całą pewnością Przygody Don Kichota pozostawią miejsce na refleksję, snutą pod przykrywką dobrego humoru.

Nieporadny, nieco gapowaty i bardzo uroczy Don Kichot, którego serce rozpaliły historie o rycerzach, postanawia pomagać innym. Wyrusza w świat niczym błędny rycerz, który szlachetnymi uczynkami chce zdobyć serce ukochanej Dulcynei. Czy jego uczynki są faktycznie szlachetne i czy każda napotkana postać potrzebuje jego pomocy - to już osobna kwestia…

Przygody Don Kichota - to zabawna bajka dla dużych i małych, pełna przygód i zwrotów akcji. Teatralnego uroku dodają jej piękne, strugane z drewna marionetki. Czy Don Kichot zdobędzie sławę wielkiego rycerza oraz serce swojej ukochanej? Zobaczcie sami!


Realizatorzy:

Scenariusz - Tomasz Olczak

Reżyseria - Michał Wnuk

Muzyka - Mirosław Kuba Kaczmarek

Scenografia - Romuald Werner, Joanna Kinder

Kostiumy - Anna Dynak

 

Obsada:

Sancho Pansa - Paweł Gabor / Bartłomiej Adamczak
Don Kichot - Wojciech Romańczyk / Michał Wnuk

Premiera: 7 października 2023 r.
Czas trwania spektaklu:
ok. 37 minut
Kategoria wiekowa: dla dzieci od 5 lat

Zdjęcia: Anna Dynak 

 

SPEKTAKL NA SCENIE TEATRU LALEK

Uwaga! Spektakl odbywa się na na naszej nowej scenie Teatru Lalekwejście od strony Placu Teatralnego. Osoby pragnące zakupić bilety bezpośrednio przed spektaklem  w kasie teatru, proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Lubuskiego Teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.

 

Recenzje: