„Witajcie na Zamku Króla Drakuli! Mam nadzieję, że jesteście gotowi na ucztę. Jesteście? W takim razie siądźcie wygodnie i razem z nami przeżyjcie przepiękną przygodę!”

Drakuli nie trzeba nikomu przedstawiać, bo przecież tego wampira zna każdy człowiek na świecie. Jesteśmy jednak pewni, że tej miłosnej historii w jego długim, nieśmiertelnym życiu nikt Wam wcześniej nie opowiedział. Pozwólcie, że zrobimy to my. 
Wyobraźcie sobie, że Drakula marzył o byciu kochanym - chciał mieć żonę. Stracił głowę dla śmiertelniczki, ale jego wybranka nie potrafiła zaakceptować wampirzej diety. Zakochany wampir postanowił się zmienić...

Czy Wy, drodzy widzowie, wiecie jak wielkie wyrzeczenia można podjąć w imię miłości? Czy rozumiecie, że prawdziwie uczucie przezwycięży każdy zły nawyk? Jeśli nie, to nic! Siedząc wygodnie na widowni Lubuskiego Teatru szybko to zrozumiecie. Zadbamy o to, by wiedzę przekazać Wam w sposób lekki i zabawny. 

Perypetie Drakuli rozbawią dzieci do łez (nie do krwi!). Ta muzyczna opowieść, pełna humoru, jest zrealizowana z polotem. Pokazuje najmłodszym widzom, jak magicznym miejscem jest teatr. Oszałamiające kostiumy i scenografia oraz zabawna historia sprawiają, że dla wszystkich widzów jest to spektakl przyjemny i dający radość z uczestniczenia w nim. 


"Zdawać by się mogło, że historia mrocznego hrabiego Drakuli została już opowiedziana w każdy możliwy sposób. Jednak grany na deskach Lubuskiego Teatru spektakl dla dzieci „Drakula" w reżyserii Michała Wnuka „ugryzł" temat od strony... miłości. I wyszło świetnie!"
(Agata Kostrzewska, Dziennik Teatralny)

 

Twórcy:

Autor - Oleg Andrzejczak
Reżyser - Michał Wnuk
Muzyka - Mirosław „Jakub" Kaczmarek
Scenografia i kostiumy - Adam Łucki 
Ruch sceniczny - Paweł Matyasik
Inspicjent - Beata Sobicka-Kupczyk 

 

Obsada:

Lokaj / Listonosz / Pielęgniarka - Andrzej Ogłoza /Aleksander Stasiewicz
Drakula / Rita / nietoperz Franek - Jakub Mikołajczak

 

Premiera:  14 stycznia 2023 r. 
Kategoria wiekowa: od 7 lat
Czas trwania:
ok. 50 minut
Scena: Scena Kameralna LT

 

PRZEDPRZEWODNIK do spektaklu >>

Uwaga! W spektaklu używane jest światło stroboskopowe oraz duża ilość dymu.

 

Zdjęcia: KADR Kamil Derda

 

Recenzje: