„Witajcie na Zamku Króla Drakuli! Mam nadzieję, że jesteście gotowi na ucztę. Jesteście? W takim razie siądźcie wygodnie i razem z nami przeżyjcie przepiękną przygodę.”

Drakuli nie trzeba nikomu przedstawiać, bo przecież tego wampira zna każdy człowiek na świecie. Jesteśmy jednak pewni, że tej miłosnej historii w jego długim, nieśmiertlnym życiu nikt Wam wcześniej nie opowiedział. Pozwólcie, że zrobimy to my...  
Wyobraźcie sobie, że Drakula marzył o byciu kochanym - chciał mieć żonę. Stracił głowę dla śmiertelniczki, ale jego wybranka nie potrafiła zaakceptować wampirzej diety. Zakochany wampir postanowił się zmienić...

Czy Wy, drodzy widzowie, wiecie jak wielkie wyrzeczenia można podjąć w imię miłości? Czy rozumiecie, że prawdziwie uczucie przezwycięży każdy zły nawyk? Jeśli nie, to nic! Siedząc wygodnie na widowni LT szybko to zrozumiecie! Zadbamy o to, by wiedzę przekazać w sposób lekki i zabawny. 

Perypetie Drakuli rozbawią dzieci do łez (nie do krwi!). Ta muzyczna opowieść pełna humoru jest zrealizowana z polotem. Pokazuje najmłodszym widzom jak magicznym miejscem jest teatr. Oszałamiające kostiumy i scenografia oraz zabawna historia sprawiają, że dla wszystkich widzów jest to spektakl przyjemny, dający radość z uczestniczenia w nim. 

 

Twórcy:

Autor: Oleg Andrzejczak
Reżyser: Michał Wnuk
Muzyka: Mirosław „Jakub" Kaczmarek
Scenografia i kostiumy: Adam Łucki 
Ruch sceniczny: Paweł Matyasik
Inspicjentka: Beata Sobicka-Kupczyk 

 

Obsada:

Andrzej Ogłoza - lokaj / listonosz / pielęgniarka
Jakub Mikołajczak - Drakula / Rita / nietoperz Franek

 

Premiera: 14.01.2023 r. 
Kategoria wiekowa: 7 lat +
Czas trwania: orientacyjnie 50 minut

PRZEDPRZEWODNIK DO SPEKTAKLU

Recenzje: 

Agata Kostrzewska: Zakochany wampir

Natalia Sztegner: Trudna sztuka kochania

Uwaga! W spektaklu używane jest światło stroboskopowe oraz duża ilość dymu!

______

Działanie realizowane w ramach projektu Przestrzenie Sztuki finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Lubuskiego. Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.