Szczęściarze to kolejny hit komediowy Tadeusza Kuty. Swoich bohaterów - autor i reżyser w jednej osobie - osadził we współczesnych realiach codzienności, na których jak grom z jasnego nieba spada… SZCZĘŚCIE! Nie wyobrażamy sobie jednak, ile z takim „szczęściem” może być kłopotów!
Szczęściarze to perfekcyjna terapia śmiechem. Terapia, której przedmiotem jest dobrze znany widzowi „kult mamony”, obnażający w ludziach - niezależnie od warstwy społecznej, wykształcenia czy filozofii życiowej - wiele ukrytych cech (tych śmiesznych i tych o naprawdę mrocznym zabarwieniu ludzkiej natury), co w komediowej konstrukcji przekazu jest dodatkowym atutem tej sztuki. Poszczególne sceny, składające się na doskonale domkniętą całość, są wartkie i pełne zwrotów, jak w życiu. Bo Szczęściarze są sztuką z życia wziętą, bliską każdemu z nas, pozwalającą przyglądać się sobie krytycznie ze zdziwieniem, niczym w krzywym zwierciadle.
"Całe Twoje życie zależy od szczęścia. Wiele spraw jesteś w stanie zmienić za pomocą swoich działań. Istnieją jednak takie aspekty życia, które możesz pozostawić tylko ślepemu losowi i liczyć w głębi serca na łut szczęścia. O tym opowiadają „Szczęściarze" w reż. Tadeusza Kuty Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.
Tak było w przypadku zwyczajnego małżeństwa - Niuńki (fantastyczna Anna Stasiak) i Bola (fenomenalny Janusz Młyński). Ona - żona, która całe dnie miała bardzo zajęte. W jednym dniu odwiedzała klub fitness, w innym przyjaciółki, chadzała też na pilates. On – mąż, głowa rodziny, który ciężko pracował, aby godnie przejść na emeryturę. Pewnego dnia za sprawą decyzji podjętej przez prezesa firmy, w której pracował Bolo, świat małżonków „wywrócił się do góry nogami". Los odmienił ich życie. Dokładniej mówiąc - trzy losy (...)" - Natalia Sztenger-Jaskulska (Dziennik Teatralny).
Twórcy:
Autor - Tadeusz Kuta
Reżyseria - Tadeusz Kuta
Muzyka i opracowanie muzyczne - Marek Sitarski
Scenografia i kostiumy - Aleksandra Harasimowicz
Inspicjent - Dobrosława Trębacz
Obsada:
Niuńcia - Anna Stasiak
Bolo - Janusz Młyński
Prezes, Biskup - Jerzy Kaczmarowski / Jakub Mikołajczak
Wiceprezes, ks. Stefan - Ernest Nita / Robert Kuraś
Pan Aniołek - Marek Sitarski
Premiera: 9 listopada 2019 r.
Czas trwania: 100 minut
Scena: Duża Scena LT
ZAPOWIEDŹ spektaklu / Trailer >>
Recenzje:
- Natalia Sztegner-Jaskulska - Światła, oczy na scenę.. Akcja!
- Joanna Nawlicka - Dużo pieniędzy, dużo problemów
Zdjęcia - Radochna Śmigielska
Projekt plakatu - Andrzej Borkowski