Zapraszamy na niezwykle kolorowy, muzyczny spektakl oparty na znakomitym tekście Jana Brzechwy. 

Dzięki kostiumom i scenografii wykreowaliśmy bajkowy świat, który pozwoli nam pokazać tytułową bohaterkę inaczej niż zwykle. Pchła Szachrajka jest psotna, pełna pomysłów – wykorzystuje swoją wyobraźnię do zabawy i figli.

Pchła jest dzieckiem, która uwielbia wygłupy, żarty, zabawy. Nie ma w sobie nic, co można by odczytać jako coś negatywnego. Nie jest naburmuszona, wredna i niemiła (jak może sugerować tytuł). Jest dzieckiem, które wymyśla sobie swój język: jest spontaniczna, nieskrępowana w swojej fantazji. Dzięki temu się nie nudzi.

Dzieci uwielbiają się chwalić, że coś mają lub potrafią zrobić – wyolbrzymiają to bezgranicznie i tak robi Pchła. W jej zachowaniu nie ma nic niegrzecznego, choć dorośli potrafią to tak interpretować.

Tym razem na scenie nie zobaczymy Pchły kapryśnej, naburmuszonej i niegrzecznej. Chcemy odczarować ten negatywny obraz i pokazać ją jako barwną, radosną postać, dla której świat jest miejscem twórczej zabawy.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Twórcy:

Autor - Jan Brzechwa

Reżyseria i ruch sceniczny - Robert Kuraś

Scenografia i kostiumy: Adam Królikowski, Mateusz Trojanowski

Muzyka - Kamil Kulda

 

Obsada: 

Marta Frąckowiak

Kamil Kulda

Robert Kuraś

 

Premiera: 26 października 2024 r.
Scena: 
Teatr Lalek
Czas trwania: ok. 50 minut
Kategoria wiekowa: spektakl familijny dla dzieci od lat 4
 
 
Najbliższe spektakle:
  • 24.11.2024 r. - niedziela, godz. 12:00
  • 24.11.2024 r. - niedziela, godz. 14:00

 

  SPEKTAKL NA SCENIE TEATRU LALEK

Spektakl odbywa się na na naszej nowej scenie Teatru Lalek,  wejście od strony Placu Teatralnego.
Osoby pragnące zakupić bilety bezpośrednio przed spektaklem w kasie Teatru, proszone są o pojawienie się minimum 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Kasa biletowa znajduje się w głównym budynku Lubuskiego Teatru i jest to czas potrzebny na dokonanie zakupu i przejście do Teatru Lalek.

 

- - - - - - - - - - - 

Wydarzenie zrealizowano w ramach Przestrzeni Sztuki Teatr.
Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 

Program Przestrzenie Sztuki Teatr

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach – artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, a głównym zadaniem operatorów jest umożliwienie artystom niezależnym (pozbawionym na co dzień „stałego adresu”) i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności. Dotychczas teatralne Przestrzenie Sztuki odbywały się w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

Działania w ramach programu to m.in.: prezentacje spektakli, rezydencje twórcze, warsztaty i projekty edukacyjne, projekty animacyjne i społeczne, szkolenia i coaching dla artystów, wspieranie badań w zakresie sztuki, udostępnianie sal warsztatowych oraz wsparcie promocyjne artystów.

W ramach teatralnych Przestrzeni Sztuki w latach 2020-2023 odbyło się 4500 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, w które zaangażowało się 5000 artystów i zgromadziły 500 tys. odbiorców. W działania włączyło się także ponad 600 instytucji i podmiotów partnerskich.

Program Przestrzenie Sztuki Teatr organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: https://www.instytut-teatralny.pl/dzialalnosc/projekty-i-programy/przestrzenie-sztuki/.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

   

logo województwa lubuskiego