Ponownie zapraszamy do spotkania z "Poezją" Dariusza Wojciechowskiego. W artystyczną podróż zabierze nas aktor Lubuskiego Teatru - Wojciech Romańczyk i tłumaczka PJM - Cecylia Danielak.
 
"Poezja"
KIEDY: 14.12.22 r. o godz. 16:00,
Scena Kameralna
Wstęp wolny

"Poezja" - to czytanie performatywne twórczości lokalnego poety, fotografa, człowieka sztuki – Darka Wojciechowskiego. Będzie wyjątkowo! Czytanie performatywne ma więcej wspólnego z performancem niż z deklamacją tekstu. W ramach projektu poruszymy zmysły widzów. Pomoże nam muzyka, zdjęcia (robione przez Darka, który kilka lat temu stracił wzrok) i historia z życia wzięta, opowiadająca o człowieku poszukującym sensu i akceptacji, próbującym pogodzić się ze swoim losem.
 
Udogodnienia: tłumacz języka migowego, pętla indukcyjna.
 
Jak dotrzeć do teatru: bezpośrednio przy teatrze nie ma parkingu ani przystanku komunikacji miejskiej – na szczęście wszystkie te udogodnienia są dość blisko, bo mieścimy się w centrum Zielonej Góry. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W razie pytań, wątpliwości bądź trudności obsługa widowni służy pomocą.
 
O autorze: Dariusz Wojciechowski, absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cztery lata temu w wyniku rzadkiej choroby autoimmunologicznej niemal zupełnie utracił wzrok. Dziś widzi jedynie w 4%, co jednak nie stanęło mu na przeszkodzie w realizowaniu swojej pasji – fotografii. Obok fotografii jego drugą pasją jest poezja. W swoim dorobku ma publikacje w miesięczniku "Help", literackim kwartalniku "Pro libris". Wydał swój debiutancki tomik "Rajska jabłoń". Prowadził klub dyskusyjny "Dwaj panowie w" w Bibliotece Wojewódzkiej, udziela się jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych. Pracuje w fundacji "Szansa dla Niewidomych".
 
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Kultura bez barier". Realizujemy przedsięwzięcie grantowe „Teatr-widzę, słyszę, rozumiem”.