"Dziewczynka z zapałkami" (reż. Przemysław Jaszczak) - spektakl z elementami teatru lalkowego oraz z piosenkami.
 Opowieść o tytułowej dziewczynce imieniem Róża, która mieszka ze swoją Babcią. Kolorowe kostiumy i prosta scenografia tworzą bajkowy świat pełen fantazji i marzeń. Róża dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu, a ta z pozoru smutna baśń zawiera dużą dawkę nadziei i humoru.
 
Udogodnienia do spektaklu dla dzieci niesłyszących i niewidzących (tłumaczenie na j.migowy i audiodeskrypcję) realizujemy w ramach przedsięwzięcia grantowego "Teatr – widzę, słyszę, rozumiem" finansowanego z projektu Kultura bez barier. Zapewniamy odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.
 
Przed spektaklem, który rozpocznie się o godzinie 16:00 zapraszamy na warsztat o godzinie 15:15 - tzw. "touch tour" wprowadzający w tematykę spektaklu. Dajemy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów, a co za tym idzie zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Pozwoli to również na zapoznanie się z topografią sceny i zorientowaniem się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta nietypowa forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie spektaklu oraz poznanie przez dotyk tego, czego nie można zobaczyć.
 
Warsztat jest bezpłatny z udziałem tłumacza języka migowego, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia na warsztat przyjmowane są mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, pod numerem 664 713 602.
Poinformuj nas jakich udogodnień oczekujesz (audiodeskrypcja, tłumacz PJM, inne...).
 
UWAGA!
Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności. Z wyłączeniem premier i spektakli/koncertów gościnnych.
 
Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie Lubuskiego Teatru.
Godziny pracy kasy:
poniedziałek: kasa nieczynna
wtorek – piątek: 8:30 – 12:30, 15:00-19:00
sobota/niedziela: kasa czynna na godzinę przed każdym spektaklem według repertuaru.
Kontakt z kasą biletową tel. 68 452 72 72 wew. 33
 
REZERWACJE GRUPOWE
Impresariat przyjmuje zamówienia na bilety od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30.
Kontakt z impresariatem: tel. 68 452 72 72 wew. 63 lub 35

Nie ma możliwości internetowego zakupu biletu w w/w. cenie.