Pomysł na Teatr Wędrowny wziął się z potrzeby kontaktu z widzami mieszkającymi poza Zieloną Górą. Wiemy, że są widzowie, którym z różnych powodów trudno przyjechać na spektakl, więc to my chcemy przyjechać do nich i przywieźć ofertę kulturalną.

Dodatkowo w tym projekcie pokażemy, jak ciekawy i bogaty może być świat teatru lalkowego dla dzieci i młodzieży. Pomysł realizujemy w ramach projektu Przestrzenie Sztuki.

Pandemia i obostrzenia sanitarne nie pozwoliły nam zrealizować pomysłu Teatru Wędrownego w jego pierwotnym kształcie. Wędrówka w XXI wieku to już nie tyle przemierzanie kilometrów dróg, ale wirtualne podróże przy pomocy Internetu! Będziemy gościć w tych miejscach, w których można wyświetlić przedstawienie z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa: w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i domach seniora. Dzięki projektowi Przestrzenie Sztuki zagościmy w mniejszych miejscowościach i umożliwimy dostęp do kultury osobom, które stale pozbawione są dostępu do sztuki.

Pokażemy tytuły znane

już zielonogórskiej widowni oraz te przygotowane specjalnie na potrzeby pokazów on-line. W repertuarze dziecięcym i młodzieżowym znajdą się:

– Krasnoludki i Śnieżka,
– Akademia Pana Kleksa,
– Bestia,
– Czytulisie (premiera!).

Dla widzów dorosłych pokażemy dwa przedstawienia:

– Ach! Odessa – Mama…,
– Głowa w rytmach (premiera!).

Zagramy czternaście razy dla młodych widzów i pięć razy dla dorosłych. Pokazom będą towarzyszyć warsztaty on-line albo spotkania z twórcami.