Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
reżyseria: Zdzisław Derebecki

 

O SPEKTAKLU:

Czy od nagłego przypływu ogromnej sumy pieniędzy można zwariować? Można. Czy w związku z tym można podejmować nierozsądne decyzje? Jak najbardziej. A czy można dzięki temu popaść w narastające kłopoty? Oj, tak… O tym wszystkim przekonuje się bohater kryminalnej farsy Ray'a Cooney'a „Kochane pieniążki”, przeciętny londyński księgowy Henry.

Oto pewnego dnia niecierpiący swojej pracy Henry przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez zupełny przypadek. Nasz bohater widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie pracy i wieczorny lot do Barcelony… I wtedy zaczynają się kłopoty.

Widzowie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego doskonale znają twórczość mistrza angielskiej farsy Ray'a Cooney'a z przebojowego spektaklu „Mayday” (również w reż. Zdzisława Derebeckiego), który święcił triumfy na scenie BTD. „Kochane pieniążki” to farsa tak samo śmieszna, grana w równie szalonym tempie, z przezabawnymi dialogami i piętrzącymi się komicznymi sytuacjami.

 

OBSADY:

Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Małgorzata Wiercioch, Marcin Borchardt, Artur Czerwiński, Piotr Krótki, Karol Czernowicz, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

 

TWÓRCY:

Reżyseria - Zdzisław Derebecki

Autor - Ray Cooney

Inspicjentka - Izabela Rogowska

Scenografia - Natalia Kołodziej

Kostiumy - Natalia Kołodziej

Opracowanie muzyczne - Adrian Adamowicz

Foto - Izabela Rogowska

Przekład - Elżbieta Woźniak

 

ZWIASTUN spektaklu >>

 

GRAMY:  

  • 07.09.2024 r. - sobota, godz. 19:00