rok urodzenia: 
oczy: 
włosy: 
wzrost:

AKTORKA

23 grudnia 1987, Bajki Pana Brzechwy wg Jana Brzechwy
reżyseria: Andrzej Rettinger, Teatr Lalek, Łomża

27 marca 1988, Tygrysiątko, Słoniątko i łaciata Krowa wg Jana Brzechwy
postać: Tygrysiątko, reżyseria: Tomasz Brzeziński, Teatr Lalek, Łomża

6 stycznia 1989, Jasełka Kurpiowskie Henryk Gała
postać: Tygrysiątko, reżyseria: Bohdan Radkowski, Tomasz Brzeziński, Teatr Lalek, Łomża

30 grudnia 1989, Przygody małego lewka Hana Doskocilova
postać: Cilina, mała lwiczka, reżyseria: Władysław Stecewicz, Teatr Lalek, Łomża

6 maja 1990, Dziad wszystkozjad Anton Hirsch
reżyseria: Tomasz Brzeziński, Teatr Lalek, Łomża

25 listopada 1990, Królewskie ogórki Zbigniew Głowacki
postać: Księżniczka reżyseria: Zbigniew Głowacki,  teatr: Teatr Lalek, Łomża

6 grudnia 1991, Szopka krakowska Estreicher Stanisław i Tadeusz
reżyseria: Bohdan Radkowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

13 marca 1992, Czerwony Kapturek Eugeniusz Szwarc
postać: Mama, reżyseria: Wojciech Pokora, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

6 czerwca 1992, Roberto Zucco Bernard-Marie Koltès
postać: Kobieta, reżyseria: Waldemar Matuszewski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

14 września 1992, Komedia Puncha Anonim staroangielski
reżyseria: Luba Zarembińska, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

7 listopada 1992, Były sobie świnki trzy Alfred Mieczkowski
postać: Mama Maciorka, reżyseria: Bohdan Radkowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

16 stycznia 1993, Smurfowisko, czyli Gargamel złapany Ernest Bryll
postać: Pracuś, reżyseria: Tomasz Dutkiewicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

27 lutego 1993, Konik garbusek Jerszow Piotr
reżyseria: Aleksander Maksymiak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

5 marca 1993, Damy i huzary Aleksander Fredro
postać: Józia, reżyseria: Wojciech Pokora, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

17 kwietnia 1993, Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaj z Wilkowiecka
reżyseria: Bohdan Radkowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

16 maja 1993, Miniatury Brzeziński Tomasz
postać: Żuraw II; Kobieta; Kogut I, Carmen, reżyseria: Tomasz Brzeziński, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

4 grudnia 1993, Książę Portugalii Knauth Joachim
postać: Morgana, wróżka, reżyseria: Adam Dzieciniak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

9 marca 1994, Zabawa jak nigdy Saroyan William
postać: Zabójcza, reżyseria: Roman Kłosowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

24 kwietnia 1994, Pan Twardowski Brzezicki Wacław
postać: Żak, reżyseria: Jerzy Lamenta, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

12 lutego 1995, Sen nocy letniej William Shakespeare
postać: Hermia, Elf, Framuga, reżyseria: Anna Proszkowska, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

11 marca 1995, Ślub Witold Gombrowicz
postać: Dama, reżyseria: Krzysztof Rościszewski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

11 czerwca 1995, Szalona klasa Ewa Marcinkówna 
postać: Mania reżyseria: Marcinkówna Ewa teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

15 października 1995, Bal u Króla Lula Zbigniew Poprawski
postać: Wiewiórka, reżyseria: Zygmunt Zdanowicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

31 grudnia 1995, Ranyjulek czyli Tuwim wstawiony Marek Pacuła
reżyseria: Marek Pacuła, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

31 marca 1996, Złota rybka Tarachowska Elżbieta
postać: Królewna Płaksula, reżyseria: Krystyna Żylińska, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

1 czerwca 1996, Hamlet, książę Danii William Shakespeare
postać: Dama, reżyseria: Waldemar Matuszewski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

13 grudnia 1996, Baśnie tysiąca i jednej nocy dla dorosłych Anonim
reżyseria: Miro Prochazka, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

16 lutego 1997, Kot w butach Jan Brzechwa 
postać: Dama I, reżyseria: Zdzisław Rej, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

27 września 1997, Clara S. Elfriede Jelinek
postać: Donna Maria di Galese, reżyseria: Grzegorz Małecki, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

11 października 1997, Koty Wolański Waldemar
postać: Kicia; Miki-szczur, reżyseria: Waldemar Wolański, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

21 grudnia 1997, Dziady Adam Mickiewicz
reżyseria: Adam Orzechowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

15 marca 1998, Wujaszek Wania Antoni Czechow
postać: Helena Andriejewna, reżyseria: Linas Marijus Zaikauskas, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

17 maja 1998, Pilot morski w tarapatach Strindberg August
postać: Nimfa I, Murex, reżyseria: Piotr Bogusław Jędrzejczak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

27 września 1998, Tygrys Pietrek Hanna Januszewska 
postać: Tygrys Pietrek, reżyseria: Władysław Janicki, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

6 grudnia 1998, Opowieść wigilijna Karol Dickens 
postać: Mały i Starszy Chłopiec, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

18 kwietnia 1999, Niezwykłe przygody Pana Kleksa Jan Brzechwa
postać: Stalowy Jeż, reżyseria: Konrad Szachnowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

12 marca 2000, Księżniczka na ziarnku grochu Hans Christian Andersen 
postać: Królowa, reżyseria: Joanna Łupinowicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

1 czerwca 2000, Awantura o Basię Kornel Makuszyński
postać: Pani w zielonym kapeluszu, reżyseria: Daniel Kustosik, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

3 września 2000, Piękna Lucynda Marian Hemar
postać: Terpsychora, reżyseria: Wiesław Komasa, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

11 marca 2001, Detektyw, pies Bobi i lustro Dorota Gellner
postać: Modystka, reżyseria: Joanna Łupinowicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

10 lutego 2002, Nowe szaty króla Aleksander Maliszewski
postać: Królowa, Przekupka, reżyseria: Jerzy Lamenta  teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

11 stycznia 2004, Tymoteusz Rymcimci Jan Wilkowski 
postać: Kura-Przekupka, reżyseria: Cezary Żołyński, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

15 maja 2004, Prywatna klinika John Chapman, Dave Freeman
postać: Magda, reżyseria: Jerzy Bończak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

23 stycznia 2005, Cynowy Żołnierzyk Hans Christian Andersen
postać: Marianna, Cukiernica, Szczur Powta, reżyseria: Jacek Pietruski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

29 kwietnia 2005, Łgarz Carlo Goldoni 
postać: Gondolier, Chłopiec ze sklepu, reżyseria: Jerzy Bończak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

28 lutego 2006, Królewna Śnieżka i siedmiu… Jakub i Wilhelm Grimm 
postać: Macocha, reżyseria: Beata Beling, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

16 września 2006, Kochanie, posadź Jumbo Jetta Marek Rębacz 
postać: Ona, reżyseria: Marek Rębacz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

3 grudnia 2006, O stolarzu, który szczęścia… wg Ewa Szelburg-Zarembina 
postać: Leśny Dziad, reżyseria: Cezary Żołyński, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

29 marca 2008, Wizyta starszej pani Friedrich Dürrenmatt
postać: Żona burmistrza, reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

13 kwietnia 2008, O rybaku i złotej rybce Beata Beling
postać: Żona Rybaka, reżyseria: Beata Beling, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

28 czerwca 2008, Obok Ireneusz Iredyński
reżyseria: Zbigniew Najmoła, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

31 grudnia 2008, Bar Moskwa Program składany/kabaretowy/rewiowy
reżyseria: Wojciech Brawer, Wojciech Czarnota, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

3 kwietnia 2011, Po prostu Leon po prostu Przemysław Grzesiński
postać: Stanisława, reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

2 czerwca 2012, Trzy świnki Robert Dorosławski
reżyseria: Małgorzata Kazińska, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

16 czerwca 2012, Trash Story Magda Fertacz
postać: Ursulka Brivi, Kierownik Grünfest, reżyseria: Marcin Liber, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

23 marca 2013, Na Arce o ósmej Ulrich Hub
postać: Głos Noego, reżyseria: Agnieszka Mielcarek, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

6 września 2014, Lepszy świat Jakub Roszkowski
reżyseria: Jakub Roszkowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

13 grudnia 2014, Ach! Odessa – Mama… Hadrian Filip Tabęcki
postać: Madam Popiatnik, Księgowa, Przekupka na Priwozie, Wdowa, reżyseria: Jan Szurmiej, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

4 września 2015, Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna Katarzyna Dworak, Paweł Wolak
postać: Beata, reżyseria: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

 

NAGRODY

1997
Statuetka Leona – nagroda w plebiscycie na najpopularniejszego aktora Teatru Lubuskiego w Zielone Górze

1998
Statuetka Leona – nagroda w plebiscycie na najpopularniejszych aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze

2005
Zielona Góra – nagroda dyrektora Teatru im. Kruczkowskiego za epizodyczne postaci (Gondolier, Chłopiec ze sklepu, Listonosz) w przedstawieniu „Łgarz” Carla Goldoniego

2006
Zielona Góra – nagroda dyrektora artystycznego Lubuskiego Teatru za rolę Macochy w „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach

 

INSPICJENT

9 grudnia 2010, Czerwony Kapturek Jan Brzechwa
reżyseria: zbiorowa, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

12 grudnia 2010, Pchła Szachrajka Jan Brzechwa
reżyseria: zbiorowa, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

21 stycznia 2012, Gracz Fiodor Dostojewski
reżyseria: Krzysztof Prus, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

2 czerwca 2012, Trzy świnki Robert Dorosławski
reżyseria: Małgorzata Kazińska, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

16 czerwca 2012, Trash Story Magda Fertacz
reżyseria: Marcin Liber, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

23 marca 2013, Na Arce o ósmej Ulrich Hub
reżyseria: Agnieszka Mielcarek, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

23 maja 2013, Zemsta wg Aleksandra Fredry
reżyseria: Paweł Kamza, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

26 stycznia 2014, Królowa Śniegu wg Hansa Christiana Andersena
reżyseria: Marek Sitarski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

6 września 2014, Lepszy świat Jakub Roszkowski
reżyseria: Jakub Roszkowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

13 grudnia 2014, Ach! Odessa – Mama… Hadrian Filip Tabęcki
reżyseria: Jan Szurmiej, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

8 lutego 2015, Od wiosny do zimy Katarzyna Kawalec
reżyseria: Katarzyna Kawalec, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

27 marca 2015, Ja ciebie też Lech Mackiewicz na motywach Ditto. A Story Chaco de Palma
reżyseria: Lech Mackiewicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

od 2015, Księga Dżungli Rudyard Kipling
reżyseria: Jerzy Bielunas, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

od 2015, Kwartet Ronald Harwood
reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

od 2015, Piaf Pam Gems
reżyseria: Jan Szurmiej, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

4 września 2015, Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna Katarzyna Dworak, Paweł Wolak
reżyseria: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

15 grudnia 2015, Małgośka z Zielonej Lech Mackiewicz
reżyseria: Lech Mackiewicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

2 września 2016, Czasami księżyc świeci od spodu Katarzyna Dworak, Paweł Wolak
reżyseria: Paweł Wolak, Katarzyna Dworak, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

7 kwietnia 2017, Oświadczyny/Niedźwiedź  Antoni Czechow
reżyseria: Juliusz Dzienkiewicz, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

7 października 2017, Akademia Pana Kleksa Jan Brzechwa
reżyseria: Jerzy Jan Połoński, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

12 stycznia 2018, Georga & Ira Gershwin Jan Szurmiej
reżyseria: Jan Szurmiej, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

28 kwietnia 2018, Samobójca Nikołaj Erdman
reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

1 grudnia 2018, Związek otwarty Franca Rame, Dario Fo
reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

6 września 2019, Zielony Gil Tirso de Molina
reżyseria: Robert Kuraś, Lubuski Teatr, Zielona Góra

22 listopada 2019, Piast Andreas Gryphius
reżyseria: Jan Szurmiej, Teatr im. Andreasa Gryphiusa, Głogów

11 stycznia 2020, Krasnoludki i Śniezka Katarzyna Kawalec
reżyseria: Katarzyna Kawalec, Lubuski Teatr, Zielona Góra

24 lipca 2020, Słodkie lata 20.-30… Jan Szurmiej
reżyseria: Jan Szurmiej, Lubuski Teatr, Zielona Góra

6 listopada 2020, Ożenek Nikołaj Gogol
reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr, Zielona Góra

6 marca 2021, Samolub Tomasz Olczak na motywach The Selfish Giant Oscara Wilde’a
reżyseria: Michał Wnuk, Lubuski Teatr, Zielona Góra

14 marca 2021, Revolutionary Road Richard Yates
reżyseria: Cezary Iber, Lubuski Teatr, Zielona Góra

29 maja 2021, Pralnia Tadeusz Kuta
reżyseria: Tadeusz Kuta, Jadwiga Kuta, Lubuski Teatr, Zielona Góra

16 października 2021, Kordian Juliusz Słowacki
reżyseria: Zbigniew Waleryś, Lubuski Teatr, Zielona Góra

11 marca 2022, Sztuka Yasmina Reza
reżyseria: Robert Czechowski, Lubuski Teatr, Zielona Góra

14 maja 2022, Człowiek dwóch szefów Richard Bean
reżyseria: Tomasz Dutkiewicz, Lubuski Teatr, Zielona Góra

1 czerwca 2022, Jutro wrócimy do domu Tomasz Olczak
reżyseria: Robert Czechowski, Michał Wnuk, Lubuski Teatr, Zielona Góra


Popularne

1

Szkolenie z tworzenia i realizacji audiodeskrypcji za nami! (Kultura bez barier)

4

Moc truchleje ...

5

Wyprawa

Przeczytaj!

Szkolenie z tworzenia i realizacji audiodeskrypcji za nami! (Kultura bez barier)