1 i 2 czerwca (w sobotę i niedzielę) serdecznie zapraszamy całe rodziny na świętowanie Dnia Dziecka w Lubuskim Teatrze! Tymoteusz wśród ptaków - to bajka, którą wybraliśmy na to wyjątkowe święto. 1 czerwca bajka będzie również dostępna dla dzieci ze specjalnymi potrzebami (audiodeskrypcja i tłumaczenie na język migowy).

Tytułowy Miś Tymoteusz zabierze dzieci w kolorowy świat, pełen wiosennej, rozkwitającej przyrody, rozśpiewanych ptaków, budzącego się życia. Spektakl opowie o tym, jak nawet mały miś może stać się odpowiedzialny za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. Tymoteusz bowiem łamie zasady rządzące lasem, aby pomóc wykluć się pisklęciu z jajka, które znalazł na swojej drodze. Tym samym daje piękną lekcję miłości wszystkim tym, którzy chcą trzymać się utartych praw i zapominają na chwilę o współczuciu. Przedstawienie w bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii. 
Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania: 80 minut (z przerwą)
Scena: Duża Scena LT

Spektakl dla dzieci - od lat 3

ZAPOWIEDŹ spektaklu / Trailer >>
JAK POWSTAWAŁ spektakl >>

 

GRAMY:

  • 1 czerwca 2024 r. - sobota, godz. 16:00 / AD, PJM*
    Dzień Dziecka w Lubuskim Teatrze! 
  • 2 czerwca 2024 r. - niedziela, godz. 12:00

* AD/PJM
Spektakl z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami: tłumaczenie na język migowy PJM, audiodeskrypcja (zapewniamy odbiorniki do jej odsłuchu), na widowni oraz w kasie teatru są zamontowane pętle indukcyjne. W teatrze można również skorzystać ze słuchawek wyciszających (dostępnych u obsługi widowni).

Tłumacz języka migowego będzie stał na scenie, po prawej stronie (patrząc od strony widowni).

Przed spektaklem, o godzinie 15.00 zaplanowany jest warsztat touch tour, podczas którego osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły zapoznać się ze scenografią i kostiumami, biorącymi udział w tym przedstawieniu.

Tłumacz języka migowego - Cecylia Danielak
Audiodeskrypcja i warsztat touch tour - Wojciech Romańczyk


Udogodnienia do spektaklu: audiodeskrypcja, tłumaczenie na PJM oraz warsztat wprowadzający „touch tour" zostały zrealizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Lubuskiego Teatru pn. „Teatr dostępny".

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

logo miasta Zielona Góra