W ten wyjątkowy dzień 11. listopada - zapraszamy Państwa całymi rodzinami do Lubuskiego Teatru na niecodzienny Koncert "Tu Wolność Wzbija się w Niebo".

Koncert pełen muzyki, którą znają pokolenia, pełen kultowych kompozycji, które na stałe wpisały się w kanon polskiej tożsamości. 

W wykonaniu Lubuskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Mariusza Woźniaka oraz jej Gości usłyszymy 13 utworów. Będą to m. in.:

  • Biały krzyż
  • Nie pytaj o Polskę
  • Krakowski Spleen
  • Mury 
  • Opowiedzcie wiatry
  • Dziwny jest ten świat
  • Kocham wolność
  • Polskie drogi

Wszystkie kompozycje zabrzmią w nowych, wyjątkowych aranżacjach Mariusza Woźniaka i Hanny Ważnej. Na Dużej Scenie Lubuskiego Teatru wystąpi łącznie 20 instrumentalistów oraz 12 wokalistów, w tym 11-osobowy chór.  


Solistami będą:

Zuzanna Krajewska
Agnieszka Leśniak
Nicole Skrętkowska
Katarzyna Szymaniec
Kamila Suwiczak
Karolina Trochała
Adam Woźniak
Dominik Targowski
Mikołaj Kosiński
Miłosz Woźniak


Koncert potrwa około 90 minut. Ze względu na duże zainteresowanie, zagramy dla Państwa dwukrotnie: o godz. 15:30 i 18:00.

Tegoroczna edycja to również prawdziwy przełom w warstwie wizualnej! Po raz pierwszy za artystyczną oprawę widowiska odpowiada wybitny duet:
Adam Łucki – znany scenograf filmowy i teatralny – stworzy scenografię i wyreżyseruje światła.
Kamil Derda – ceniony fotograf teatralny – przygotuje wizualizacje do konkretnych utworów.
Ich ostatni wspólny projekt - Milenium Koronacji Bolesława Chrobrego w Gnieźnie - był największym historycznym widowiskiem w Polsce, które obejrzało na żywo ponad 150 000 widzów! To gwarancja najwyższego poziomu artystycznego.
 

WIDOWISKO SŁOWNO-MUZYCZNE "Tu Wolność Wzbija Się w Niebo"

  • 11 listopada 2025 r. - wtorek, godz. 15:30
  • 11 listopada 2025 r. - wtorek, godz. 18:00


Bilety dostępne są w Kasie Teatru oraz online >>
Uprzejmie informujemy, że 11.11 (wtorek) Kasa biletowa będzie czynna już od godz. 14:00.

REZERWACJE GRUPOWE I INDYWIDUALNE:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 68 452 72 72, w. 35 lub 63
tel. kom. 784 001 866 

 



Partnerzy i Patroni Wydarzenia:


Organizator:
Stowarzyszenie Wokół Kultury



Partnerzy Wydarzenia:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego


Port Lotniczy Zielona Góra
Lotnisko Zielona Góra/Babimost – Port Lotniczy Zielona Góra

Fundacja LOTTO



Patronat Honorowy:

Poseł na Sejm RP Stanisław Tomczyszyn
Marszałek Województwa Lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski


Patronat Medialny: