Aktualności

Zdobyliśmy dwie nominacje do plebiscytu Ale Sztuka!

Jury corocznego plebiscytu, złożone z przedstawicieli redakcji „Gazety Wyborczej”, Radia Zachód i TVP Gorzów, wyłoniło finałową dziesiątkę spośród wszystkich zgłoszonych propozycji wydarzeń, instytucji i osób, których aktywność artystyczna w minionym roku zapisała się na trwałe w pamięci odbiorców jako przejaw Sztuki przez duże „S” w całym województwie.

Wśród finalistów znalazło się przedstawienie Lubuskiego Teatru „Gdy przyjdzie sen – tragediamiłosna” wg scenariusza i w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak, którego premiera odbyła się we wrześniu 2015 r. Spektakl ten został także zgłoszony do Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie polskiej sztuki współczesnej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nominatem plebiscytu został także Janusz Młyński, związany z naszą sceną od początku lat 90-tych, a w minionym roku wielokrotnie zachwycił zielonogórską publiczność w monodramie „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”, „Ławeczce”, „Przyjaznych duszach” czy „Kwartecie”, nie licząc bardzo wysoko ocenianej przez krytyków kreacji Valene Connora w najnowszej premierze – „Samotnym zachodzie”.

walk_icon Wirtualny spacer