Aktualności

Zajęcia edukacyjne w sezonie 2017/2018

Od września zapraszamy grupy szkolne do odwiedzania Lubuskiego Teatru. W ramach stałych zajęć edukacyjnych proponujemy lekcję teatralną, grę teatralną, warsztaty do spektakli oraz warsztaty z aktorami Lubuskiego Teatru.

W trakcie lekcji teatralnej dzieci oglądają scenę i kulisy, poznają zawody teatralne i pracę osób, których nie widać z teatralnego fotela. Niezwykły przewodnik, aktorka Lubuskiego Teatru, Beata Sobicka-Kupczyk, wprowadza uczestników w tajniki tradycyjnych technik lalkarskich.

Gra teatralna, przeznaczona dla klas ponadpodstawowych, to spotkanie edukacyjne w formie interaktywnej gry w przestrzeni Lubuskiego Teatru. Gra łączy w sobie cele edukacyjne i dobrą zabawę. Jej tematem jest przestrzeń teatralna i przemiany, jakim podlegała relacja sceny i widowni w XX wieku. Aby przyswoić wskazane zagadnienia, grupa wykonuje zadania i poznaje trzy sceny Lubuskiego Teatru: Dużą Scenę, Scenę Kameralną, scenę Stańczyk i ich kulisy.

Oglądanie przedstawienia proponujemy połączyć z udziałem w warsztacie do spektaklu. Podstawę warsztatu stanowią twórcze działania uczestników: zadania teatralne, formy plastyczne czy literackie oraz dyskusja. Spotkanie jest tematycznie powiązane z oglądanym przez klasę przedstawieniem: może stanowić wprowadzenie do niego lub podsumowującą refleksję. Warsztaty prowadzone są przez pedagoga teatru.

W październiku rozpoczynamy warsztaty aktorskie w Lubuskim Teatrze. Dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem tajników sztuki aktorskiej proponujemy cotygodniowe spotkania trwające cały sezon artystyczny i kończące się pokazem efektów pracy. Warsztaty prowadzą aktorki: Joanna Koc (grupa 9+, spotkania w środy w godz. 16:00-17:30) oraz Alicja Stasiewicz (konsultacje dla osób zdających egzaminy do szkół teatralnych, spotkania w środy w godzinach 16:00-18:00). Nowością w tym sezonie jest powołanie grupy 50+. Spotkania prowadzi Emilia Adamiszyn, animatorka projektów edukacyjnych Lubuskiego Teatru.

Zapisy na zajęcia trwają od 18 września. Zgłoszenia przyjmowane są w środy w godzinach 8:00-14:00 pod numerem telefonu 664-713-710 oraz adresem: emilia@teatr.zgora.pl

walk_icon Wirtualny spacer