Aktualności

Warsztaty teatralne w sezonie 2015/2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych widzów Lubuski Teatr stworzył ofertę warsztatów teatralnych w sezonie 2015/2016. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu i będą skierowane do różnych grup wiekowych. Rozpoczęcie warsztatów od października 2015 r. 

Zapisy i informacje: Emilia Adamiszyn – emilia@teatr.zgora.pl, tel. 68 452 72 72 do 75 w. 35, 63

Grupa dziecięca

Do zabawy w teatr zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej klas 4-6. W trakcie zajęć przede wszystkim będziemy używać wyobraźni, by za jej pomocą czarować teatralne światy. Ważna jest dla nas zabawa, w trakcie której dzieci realizują swoje pomysły, wyrażają siebie w twórczy sposób, współpracują w grupie rówieśników. W trakcie spotkań jest przygotowywane przedstawienie.

Prowadząca: Joanna Koc, aktorka Lubuskiego Teatru

wtorki, godz. 16:00 – 18:00

Startujemy 6 października

Grupa młodzieżowa

Warsztaty teatralne skierowane są do młodzieży powyżej 14 roku życia, chcącej pod okiem profesjonalisty zgłębiać tajniki gry aktorskiej. Uczestnicy zajęć będą kształtować świadomość bycia na scenie: operowania głosem, dykcji, plastyki ruchu, interpretacji tekstu. W trakcie zajęć grupa przygotowuje spektakl prezentowany na scenie Lubuskiego Teatru.

Prowadząca: Tatiana Kołodziejska, aktorka Lubuskiego Teatru

poniedziałki, godz. 17:00 – 19:00

Startujemy 5 października

Grupa studencka

Studentom wszystkich kierunków proponujemy cykl zajęć rozwijających ekspresję ciała i emocji, interpretacji i emisji głosu oraz działań scenicznych opartych na wybranych fragmentach tekstów teatralnych i nieteatralnych. Działania indywidualne i zespołowe w formie etiud prowadzą do samodzielnego stworzenia publicznego pokazu powarsztatowego na scenie Teatru oraz (ewentualnie) na uczelni.

Prowadzący: Robert Kuraś, aktor Lubuskiego Teatru

poniedziałki, godz. 19:00 – 21:00

Startujemy 5 października

Grupa międzypokoleniowa

Zapraszamy do przygody teatralnej dzieci i ich rodziców, dziadków, chcących w kreatywny sposób spędzać wspólny czas. Zajęcia opierają się na grach i zabawach teatralnych, z których powstaje spektakl, pokazywany na scenie Lubuskiego Teatru. Punktem wyjścia dla zabaw jest literatura poruszająca tematy związane z dzieciństwem, dorosłością, relacjami dorosłych z dziećmi. W ubiegłym sezonie przygotowaliśmy przedstawienie „Król Maciuś Reformator”, w tym roku sięgamy po „Przygody Piotrusia Pana”.

Prowadząca: Emilia Adamiszyn, pedagog teatralny Lubuskiego Teatru

Termin: środa, godz. 16:30 – 18.30

Startujemy 14 października

 

walk_icon Wirtualny spacer