Aktualności

Wakacje w Lubuskim Teatrze

Młodzież i seniorzy
26-30 czerwca 2017, godz 10:00-14:00

Ślady. Warsztaty filmowe, fotograficzne, teatralne, literackie

Zapraszamy do niezwykłej detektywistycznej przygody. W latach 1962-1991 działała przy Lubuskim Teatrze odrębna Scena Lalkowa. Jakie ślady po niej pozostały? Co można wyczytać z dokumentów znajdujących się w archiwum teatru i znaleźć w magazynie lalek? Jak zapisała się w pamięci pracowników teatru, zielonogórzan i mieszkańców województwa lubuskiego?

W trakcie warsztatów teatralnych, literackich, fotograficznych i filmowych grupa międzypokoleniowa podąży tropami dawnej Sceny Lalkowej, a wyniki swojego śledztwa przedstawi w postaci filmu, wystawy fotograficznej i listów. Uczestnictwo obejmuje udział we wszystkich zajęciach:
Reportaż filmowy – Jacek Katos
Ślady jako temat fotografii – Paweł Janczaruk
Zachować ślady przedstawienia. W archiwum teatralnym – Emilia Adamiszyn
Warsztaty animowania lalek- Beata Sobicka-Kupczyk
Jak kiedyś pisano listy, a dziś jak się pisze? – Anna Feleniak

Dzieci w wieku 8-12 lat
3 lipca – 7 lipca, godz. 10:00-14:00

Czy listy zawsze muszą być pisane? A gdyby były malowane lub wyklejane? Czy rozmawiamy wyłącznie za pomocą słów? A może też posługując się rytmem, muzyką, działaniem? Jak to jest współdziałać poprzez rytm, ruch, zadania plastyczne?

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat do wspólnej zabawy i eksperymentów twórczych. W trakcie artystycznych wakacji będziemy szukać różnych sposobów komunikowania się, a wykorzystamy do tego gry i zabawy teatralne, granie na bębnach i przeszkadzajkach, a także stworzymy gigantyczny list-instalację plastyczną, który przetransportujemy na pocztę i wyślemy!..

informacje i zapisy: emilia@teatr.zgora.pl,
tel. 664 713 710

Działania stanowią część projektu „Halina Lubicz: ślady i nawiązania”.
W magazynach i archiwum Lubuskiego Teatru znajdują się zbiory dokumentów, lalek teatralnych, rekwizytów pozostałych po działającej w latach 1962-1991 przy Lubuskim Teatrze Sceny Lalkowej. Jej założycielką była Halina Lubicz, aktorka Lubuskiego Teatru. Przywołanie bogatej tradycji tej sceny a także działań pedagogiczno-teatralnych Haliny Lubicz (prowadzenie korespondencji z dziećmi w imieniu postaci z przedstawień) posłużyło jako inspiracja do działań animacyjno-artystycznych.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna

walk_icon Wirtualny spacer