Aktualności

Sylwester z „Małgośką”

Jak co roku mieszkańcy naszego regionu będą mieć szczególną okazję niebanalnego rozpoczęcia sylwestrowych szaleństw od wizyty w naszym teatrze, która z pewnością wprowadzi widzów w szampański nastrój. Tym razem zapraszamy na  po raz pierwszy wystawianą w teatrze „MAŁGOŚKĘ” Lecha Mackiewicza w jego reżyserii, której premiera odbędzie się w drugiej połowie grudnia. Polsko-australijskiego twórcę zainspirował fakt, iż w grudniu br. przypada 70. rocznica urodzin największej gwiazdy polskiej estrady – Maryli Rodowicz. Nie wszyscy jednak wiedzą, że urodziła się ona w Zielonej Górze.

Małgośka” jest muzyczną opowieścią o trzech pokoleniach samotnych kobiet, które bardzo wiele dzieli, ale łączy – jak w wielu polskich rodzinach – fascynacja twórczością Maryli. Babka „Małgośka” (w tej  roli Elżbieta Donimirska) uważa, że to ona sama jest bohaterką jej piosenek. Zabawnie, a czasami dramatycznie doszukuje się w piosenkach wydarzeń i wątków ze swojego życiorysu. Czy i nam nie zdarzają się podobne odczucia? Matka „Maryla” (Marta Frąckowiak) nie akceptuje siebie i swojego losu, a jest jeszcze Wnuczka „Gandzia” (Alicja Stasiewicz), która przygotowuje się do konkursu na wykonanie piosenek Maryli z „Cyganami, którzy odjechali w siną dal”…
Twórcy przedstawienia przygotowali dla publiczności wiele zaskakujących niespodzianek, których nie możemy zdradzić, a kieliszek szampana i noworoczne życzenia prosto ze sceny uświetnią dodatkowo ten jedyny w roku taki wieczór.

Bilety można już  kupować w kasie biletowej Teatru, jak również poprzez sprzedaż internetową (www.bilety.teatr.zgora.pl), a także rezerwować telefonicznie (tel. 68 452-72-72).

Serdecznie zapraszamy!

walk_icon Wirtualny spacer