Aktualności

Spektakle dla przedszkoli i szkół w maju i w czerwcu

Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane dzieci i młodzieży na spektakle w maju i czerwcu.

Propozycją dla uczniów szkół ponadpodstawowych będzie spektakl „Ja ciebie też…” (reż. Lech Mackiewicz).
Przedstawienie zostało zaadaptowane specjalnie dla aktorów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na motywach tekstu “DITTO. A STORY” Chaco de Palma w tłumaczeniu Izabelli Mackiewicz, wystawionego wcześniej w teatrze La Mama w Melbourne. To sztuka o młodych aktorach, o ich ambicjach i marzeniach, o ich miłości do teatru, do Szekspira, do siebie samych. Jak wszyscy dziś młodzi ludzie na progu kariery, trójka bohaterów walczy o role, o przyszłość, wreszcie o miłość… Ale angaż do spektaklu znanego reżysera może dostać tylko jedno z nich; jak ta rywalizacja wpłynie na dotychczasowych przyjaciół i współlokatorów?
Zapraszamy w terminach: 15, 22 maja o godz. 10.00.

Młodszą widownię zapraszamy na spektakle odbywające się w okolicach Dnia Dziecka:

„Niebieski piesek” (reż. Robert Czechowski)
Pouczająca bajka o piesku, który niespodziewanie urodził się niebieski. I w tym momencie rozpoczęły się jego kłopoty. Jeden brat czarny, drugi brązowy – jak normalne psy. A nasz bohater niebieski, inny niż wszystkie pieski. Taki jak woda w oceanie, jak błękit na lasu ścianie. I gdy już się wydawało, że czekają go same smutki, spotkał na swej drodze rudego marynarza, który dobrze wiedział jak sobie radzić w takiej sytuacji. Sam też był inny i samotny. Stali się przyjaciółmi i wypłynęli w rejs. A dokąd? – zobaczycie w teatrze.
Zapraszamy w terminach: 27,28 maja o godz. 10.00, 2 czerwca o godz. 11.30 i 3 czerwca o godz. 9.30 i 11.30.

„Kopciuszek”  (reż. Przemysław Jaszczak)
Historię opartą na motywach znanych z przekazów Charlesa Perraulta i braci Grimm, urozmaicono o kilka wątków fantastycznych. Pojawi się zatem dużo magii – pełen tajemnic świat wiedźm i czarownic. Klimat spektaklu pozostaje w ścisłym związku z dziecięcym zamiłowaniem do bezpiecznego i „kontrolowanego” strachu, jakiego dostarczają baśnie. Wszystko przedstawiane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje będące dodatkowym atutem Kopciuszka. Wykorzystane zostały tu także elementy teatru lalek i teatru formy. Spektakl porusza ważne i bliskie dzieciom tematy, takie jak poczucie niesprawiedliwości, odrzucenie, samotność , rywalizacja pomiędzy rodzeństwem. To zatem „baśń drogi”, jaką musi przebyć Kopciuszek, aby stać się sobą i odnaleźć miłość. Chłopcy, nie dajcie się zwieść! To opowieść nie tylko dla dziewczyn. Znajdziecie tu także coś dla siebie. Książę Arian jest bowiem wytrawnym wojownikiem.
Zapraszamy w terminach: 9,10 czerwca o godz. 10.00.

Rezerwacja biletów w impresariacie Lubuskiego Teatru (tel. 68 452-72-72 w. 35,51, 63)  

walk_icon Wirtualny spacer