Repertuar

Historie łóżkowe

Winobraniowe Spotkania Teatralne

Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy

Premiera:

Czas trwania:

Sprawdź terminy

Plakat

Szczegóły

Historie łóżkowe”

Teatr im. A. Mickiewicza z Częstochowy

autor: Norm Foster

reżyseria: Mirosław Połatyński

obsada: Adam Hutyra, Antoni Rot, Małgorzata Marciniak, Waldemar Cudzik, Teresa Dzielska, Michał Kula, Sylwia Bartnikowska, Agata Ochota – Hutyra  

Norm Foster zbudował „Historie łóżkowe” na kształt komiksowych rysunków. Fabuła podzielona jest na sześć epizodów, a w piętnaście postaci wciela się tylko ośmioro aktorów! Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko.

Kim są bohaterowie Fostera? Oto kilkoro z nich: para 50-latków godzących się uprawiać sex na antenie radiowej; włamywacz – zawodowiec i amator-księgowy, którzy podczas „skoku na mieszkanie” odkrywają pewną tajemnice;  starzejąca się gwiazda rocka – Tommy Quick  („coś takiego jak Alice Cooper, albo Marilyn Manson”) i jego młodociana fanka składająca mu niedwuznaczną propozycję; szef clubu nocnego, który musi zwolnić nieudolną tancerkę…egzotyczną (!), ponieważ „muzyka w tańcu jej nie przeszkadza” oraz taksówkarka, dla której  jazda samochodem jest horrorem, ponieważ nie posiada krzty orientacji w terenie („mąż ją codziennie odprowadza do pracy (…) Inaczej by się zgubiła”).

W sumie 15 postaci granych brawurowo przez ośmioro aktorów.  Doskonała zabawa, ale i przestrzeń do refleksji, bo pod karykaturalnymi maskami, które przybierają bohaterowie Fostera – ukryty jest człowiek: zagubiony, przegrany, samotny.

Po prostu – przyjdź do Teatru i zobacz to!

Terminy


Obsada

Recenzje

walk_icon Wirtualny spacer