Aktualności

„Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty!”. Nowy projekt edukacyjny w Lubuskim Teatrze

Lubuski Teatr zaprosił do współpracy dwie sąsiadujące z nim instytucje: Muzeum Ziemi Lubuskiej i Galerię BWA, by połączyć siły i zaprosić dzieci spoza Zielonej Góry do twórczych działań.
W teatrze, muzeum i galerii odbędą się warsztaty, a po powrocie do swoich szkół dzieci zredagują przewodniki pokazujące z ich perspektywy trzy zielonogórskie instytucje. Przewodniki-foldery zostaną opublikowane do końca roku. Pierwsza wizyta dzieci w Zielonej Górze już we wrześniu.

„Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty!”

Tytułowe wyliczenie wskazuje na trzy instytucje kultury: Lubuski Teatr, Galerię BWA i Muzeum Ziemi Lubuskiej, które zaprosiły do siebie szkoły spoza Zielonej Góry.
Liczby te wskazują również na trzy kroki, jakie trzeba wykonać, aby spotkać się z kulturą: pojechać, doświadczyć, zamienić na refleksję. Dzieci, które w ramach projektu przyjadą do Zielonej Góry obejrzą spektakl w Lubuskim Teatrze, a współpracujący z sobą edukatorzy z trzech instytucji zaproszą je na spotkania warsztatowe, które przybliżą specyfikę każdego z trzech miejsc i prezentowanej przez nie sztuki. W odpowiedzi dzieci przygotują przewodniki ukazujące z ich perspektywy obraz sąsiadujących ze sobą na mapie Zielonej Góry instytucji.

W projekcie biorą udział dzieci z: Zespołu Szkół w Małomicach, Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku, Szkoły Podstawowej w Gościeszowicach, Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Filia w Koźli oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie.

Projekt realizowany jest w terminie: wrzesień-grudzień 2016.
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

walk_icon Wirtualny spacer