Aktualności

Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty! Finał projektu

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, który ukazał się na podsumowanie projektu „Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty!” A w nim trzy zielonogórskie instytucje kultury opisane z niecodziennej perspektywy. Przewodnik został przygotowany we współpracy z dziećmi, które brały udział w zainicjowanym przez Lubuski Teatr projekcie.

Od września trzy instytucje kultury: Lubuski Teatr, Galeria BWA i Muzeum Ziemi Lubuskiej gościły u siebie szkoły spoza Zielonej Góry. Dzieci obejrzały spektakl w Lubuskim Teatrze oraz zostały zaproszone przez edukatorów i artystów na spotkania warsztatowe i lekcje, przybliżające specyfikę każdej z trzech instytucji i prezentowanej przez nie sztuki. W finale działań został przygotowany we współpracy z dziećmi subiektywny przewodnik, w którym definiują one teatr, galerię i muzeum od nowa, wyrażają swoje wrażenia, emocje i refleksje. Są także autorami ilustracji.

Przewodnik dostępny jest w Lubuskim Teatrze, a także w wersji elektronicznej:

 

W projekcie brały udział dzieci z: Zespołu Szkół w Małomicach, Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku, Szkoły Podstawowej w Świdnicy i filii w Koźli oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

walk_icon Wirtualny spacer