W SIÓDMYM NIEBIE

„W SIÓDMYM NIEBIE”

Teatr Sensoryczny Minimi

To naj-najowe, kameralne warsztaty dla najmłodszych i ich opiekunów z pogranicza teatru przedmiotu i edukacji sensorycznej. Czym są zmysły? Jak je nazwać? Jak rozpoznać? Na pewno uda się to zrobić „W siódmym niebie”!

Przytul się do miękkiej chmury i powąchaj, jakie zapachy może przynieść wiatr. A może razem wdmuchniemy na niebo chmurę w innym kolorze? Jest szara? Czy ona szumi? Co to oznacza? Gdy schowasz się pod chmurkowym kocykiem, za chwilę przekonasz się jak miły w dotyku i puszysty jest śnieg. A gdy zajdzie słońce, wybierzemy się w podróż pośród gwiazd!

Główną ideą jest tutaj wspólne działanie: wsparcie najmłodszych w odkrywaniu swoich możliwości, zainteresowań, obserwowaniu świata dookoła. To również bardzo łagodne, przyjazne wprowadzenie do świata teatru.

Nie odnajdziecie tu klasycznego podziału na widownię i scenę – wszystkie działania są prowadzone pośród dzieci i opiekunów, dzięki czemu najmłodsi mogą w nich czynnie uczestniczyć i bezpośrednio doświadczać każdej z proponowanych zabaw.

Księżyce z lustrzanych kul, tęcza, kolorowy deszcz, chmurkowe tunele – wspólnie z aktorami odkryjecie, jak niezwykłe może być niebo!

Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału również opiekunów. Ze względu na specyfikę działań, poprosimy wszystkich uczestików, również dorosłych, o zdjęcie butów.

Projekt został dofinansowany w ramach konkursu „Centrum Dla Rodziny” ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Patronat nad projektem objęła Fundacja Sceny Lubelska 30/32 w Warszawie.
Projekt powstał we współpracy z Osiedlowym Klubem Kultury RSM Akwarium w Rzeszowie.

Koncepcja i scenografia: Katarzyna Kawalec
Opracowanie plastyki: Areta Puchalska
Obsada: Joanna Koc, Katarzyna Kawalec

Projekt powstał z myślą o dzieciach od 6 miesięcy do 4 lat.

Czas trwania: 50 min.

Ilość uczestników: około 40

Facebook

© Lubuski Teatr w Zielonej Górze