W KOPALNI U KRASNOLUDKÓW

Było ich siedmiu, siedmiu malutkich,
co przemierzali świat calutki…
Skarbów szukali, ciągle śpiewali…

Wydarzenie wpisuje się w nurt teatru naj-najowego, czyli dla dzieci najmłodszych. W przyjaznej atmosferze, wśród poduszek, aktorzy wciągają małych widzów w tworzenie baśni „O Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach”. A nie jest to zwyczajna opowieść, bo zagrana przy pomocy… ukrytych w tajemniczych skrzyniach – przedmiotów. Tym pozornie zwyczajnym – miękkiej piłce, ziarnom grochu, drewnianym klockom, nadane zostają nieoczywiste znaczenia i w ten sposób, w zabawie, kontynuowana jest historia Królewny.

Baśń ukryta jest w formach geometrycznych, które dzięki sile słowa i animacji przemieniają się w postaci i elementy scenografii. Największe znaczenie ma tutaj… działanie wyobraźni! Co może być skarbem? Lustrzane kartki, latające jak motyle? Niezwykłe klocki, wypełnione błyszczącymi przedmiotami? A może największym skarbem Krasnoludków okaże się coś zupełnie innego?

Pośród piosenek, wyliczanek i interakcji z widzami, znajdzie się również miejsce na rozmowę o cechach charakteru oraz emocjach, które towarzyszą bohaterom baśni.

Zapraszamy na interaktywnie tworzony Teatr Wyobraźni, a po nim zabawy pośród rekwizytów!

Czas trwania: 35 min. + 25 minut zabaw (m.in. żelowe łzy krasnoludków, klocki, przez które widać kolorowy świat). Uwaga: zabawy są umiarkowanie brudzące.

Wydarzenie dedykowane dzieciom w wieku od 1,5 roku do 5 lat.

Teatr Sensoryczny Minimi

Reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia: Katarzyna Kawalec i Areta Puchalska
Projekt graficzny: Areta Puchalska
Muzyka: Mateusz Jagielski i Frere Avenel
Multimedia: Jerzy Dowgiałło
Premiera: wrzesień 2018 roku

Projekt powstał dzięki Stypendium Twórczemu Marszałka Województwa Podkarpackiego.KUP BILET

Facebook

© Lubuski Teatr w Zielonej Górze