KSIĘGA DŻUNGLI

Dzieło Kiplinga to jeden z najbardziej znanych na świecie utworów literatury dziecięcej. Napisaną ponad sto lat temu historię chłopca wychowywanego w dżungli przez wilki czytają z niesłabnącym zainteresowaniem kolejne pokolenia odbiorców. Książkę przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, doczekała się też licznych ekranizacji i adaptacji scenicznych.

Rządząca się swymi surowymi prawami dżungla staje się dla Mowgli’ego domem, w którym chłopiec przeżywa niezwykłe przygody, poznaje przyjaźń. W tej samej dżungli czai się również ogromne niebezpieczeństwo. Zielonogórską adaptację powieści Kiplinga przygotowano z dużym rozmachem. Powstało barwne, pełne piosenek, muzyczne widowisko, w którym bierze udział czternastu aktorów oraz grupa tancerzy i akrobatów.

Muzykę do przedstawienia skomponował Mateusz Pospieszalski z zespołu Voo Voo, znany instrumentalista, twórca muzyki teatralnej i filmowej, który za swe kompozycje otrzymał m.in. Złote Lwy na FFF w Gdyni. Autorem dynamicznych, nowoczesnych układów choreograficznych jest Maciej Florek, popularny „Gleba” – jeden z najlepszych polskich tancerzy młodego pokolenia, zwycięzca pierwszej edycji „You Can Dance”.

Znaczącym elementem choreografii do KSIĘGI DŻUNGLI jest akrobacja. Część działań aktorów rozgrywa się na wielopiętrowych konstrukcjach, które wznoszą się nad sceną jak korony drzew. Zbudowaną z metalowych konstrukcji scenografię i ponad 80 barwnych kostiumów różnych zwierząt, m.in. tygrysa, pantery, niedźwiedzia, szakala, małp, wilków zaprojektowała absolwentka warszawskiej ASP, Anna Chadaj.

Reżyserem całości i twórcą adaptacji jest Jerzy Bielunas, twórca wielu znanych przedstawień dla dzieci m.in. takich jak „Zwierzęta Doktora Dolittle”, „101 dalmatyńczyków”, „W 80 dni dookoła świata” i wielu innych.

Autor: Rudyard Kipling
Adaptacja, reżyseria, teksty piosenek: Jerzy Bielunas
Scenografia i kostiumy: Anna Chadaj
Choreografia: Maciej Florek
Muzyka: Mateusz Pospieszalski
Światło: Jan Polivka
Sitarzysta: Jerzy Adam NowakPremiera: 17 stycznia 2010

Czas trwania: 105 min

Przedział wiekowy: od 5 latTRAILER:


Facebook

© Lubuski Teatr w Zielonej Górze